Çocuk 2 yıl önce

Sinefesto

Doru’yu Macera Ormanı’nda Neler Bekliyor?

TRT Çocuk’un sevilen çizgi dizilerinden biri olan “Doru”, bu kez Macera Ormanı filmiyle beyazperdede küçük dostlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. TRT ortak yapımı “Doru: Macera Ormanı” animasyon filmi, 1 Nisan’da sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

Çocukların büyük bir heyecan ve merakla izlediği Doru, ikinci sinema filmi TRT ortak yapımı “Doru: Macera Ormanı” ile sinema salonlarını şenlendirecek. 1 Nisan’da minik dostlarıyla buluşacak olan Doru, Macera Ormanı’nda yepyeni bir serüvene adım atıyor.

Doru arkadaşını kurtarmak için iş başında

“Doru: Macera Ormanı”nda, sürü üyelerinden Alaca ormanda kamp yapan bir hayvan sirkinin eline düşer. Sirkin kurnaz sahibi Kinyas’ın Alaca sayesinde kazanabileceği paraları hayal etmekten gözü dönmüştür. Doru ve sürü üyeleri Alaca’yı kurtarmak için planlar kurmaktadır. Sirkte çalışan diğer hayvanlar, Kinyas’a oldukça bağlı olduğu için işleri çok zordur.

Tüm olumsuzluklara rağmen Doru ve en yakın arkadaşı Karatay, Alaca’ya ulaşmayı başarır. Doru, karşılaştığı sürprizle kendisini beklenmedik bir durumun içinde bulur. Kokoş isimli fil, sirkten ayrılırken Doru ve arkadaşlarının yanına bebek şempanze Şöbi’yi bırakmış ve onlardan minik şempanzeyi annesine götürmelerini istemiştir.

Macera Ormanı’na zorlu yolculuk

Doru ve Karatay, Şöbi’yi ailesine götürmek için heyecanlansalar da Şöbi’nin ailesi Macera Ormanı’nda yaşamaktadır ve bu orman çok uzaktadır. Demirkır, bu tehlikeli yolculuğa kimsenin çıkmasına müsaade etmeyeceğini net bir şekilde söyler. Fakat Doru ve Karatay’ın artık tek bir amacı vardır, Şöbi’yi annesine kavuşturmak.  Macera Ormanı’na doğru çıkılan bu yolculukta Doru ve Karatay’ın neler yaşayacağı ise büyük bir merak konusu.

TRT ortak yapımı “Doru: Macera Ormanı”, 1 Nisan’da sinemalarda.

İlginizi Çekebilir