TV > Diziler 1 yıl önce

Sinefesto

Benedict Cumberbatch, Yeni Bir Mini Dizi Projesine Başlıyor

Mini dizi, Matt Haig'in çok satan romanı "How To Stop Time"dan uyarlanacak.

Benedict Cumberbatch, Tinker Tailor Soldier Spy filminde birlikte çalıştığı yönetmen Tomas Alfredson ile birlikte bu kez mini dizi projesinde çalışacak. İkili, çok satan How to Stop Time adlı romanı Studiocanal için uyarlayacak.

The Hollywood Reporter, 2017 yapımı Matt Haig'in romanının, Tom Hazard'ın başrolünü Cumberbatch'in oynayacağı altı bölümlük bir mini diziye uyarlanacağı haberini aldı. 

Hikaye nadiren görülen anageria hastalığından gizlice muzdarip olan ve böylece aşırı derecede yavaş yaşlanan "Hazard"ın etrafında şekilleniyor. Roman başladığında, Hazard asırlıktır ve kendilerini zulümden korumak için bir araya gelen ölümsüzlerden oluşan gizli bir topluluğun üyesidir. Ancak bu grubun belirli kuralları vardır ve Hazard ilk kuralı çiğnemek üzeredir: Asla aşık olma.

Cumberbatch proje hakkında şöyle konuştu: "Zaman Nasıl Durdurulur kitabını ilk okuduğumda, bu hikayenin potansiyelinin yüksek olduğunu fark ettim. Matt, taklit edilemez üslubuyla acıklı, içgörü, mizah, drama ve ilham ile bir kez daha insan olmanın ve çok uzun bir hayat yaşamanın ne olduğunu keşfediyor."

İngiliz oyunculuk yapan bir ailenin çocuğu olan Cumberbatch, kendisini BBC'nin Sherlock dizisinde ikonik dedektifin modernize edilmiş bir halini oynayarak çıkış yaptı. İki Akademi Ödülü'ne aday gösterilen ünlü oyuncu ayrıca, Marvel Sinematik Evreni yapımında büyücü Doktor Stephen Strange olarak rol aldı.

How to Stop Time dizisinin gelecek yıl Londra ve Avrupa'da çekilmesi planlanıyor.

İlginizi Çekebilir