Keşfet > Liste 1 yıl önce

Sinefesto

Barry Keoghan'ın Oyunculuk Yolculuğu

The Banshees of Inisherin filmindeki performansıyla Oscar'a aday olan İrlandalı aktör Barry Keoghan'ın oyunculuk yolculuğuna gelin birlikte göz atalım.

Şuan 30 yaşında olan Keoghan, henüz 11 yıllık oyunculuk hayatında IFTA ödülü ve Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu dalında BAFTA adaylığı ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar adaylığı kazandı.

Bir mağaza vitrininde gördüğü oyuncu seçimi ilanına başvurmasıyla Between the Canals filminde ilk kez bir rol elde etti.

Between the Canals (2011)

İrlanda yapımı suç filmi olan Between the Canals; bir Aziz Patrik Günü'nde, sarhoş olup başını belaya sokan üç suçlunun yaşadıklarını anlatıyor.

Stalker (2012) - IMDb 6.6

Akli dengesi yerinde olmayan evsiz bir adam, yeni ve tek arkadaşını dünyadan ve hayatını cehenneme çeviren uyuşturucu tacirlerinden kurtarmaya çalışmasını konu alıyor. Keoghan'ın canlandırdığı Tommy karakteri evsiz adamın kurtarmaya çalıştığı arkadaşıdır.

King of the Travellers (2012) - IMDb 5

John Paul Moorehouse'un on iki yıl önce babasının katili hakkındaki gerçeği ortaya çıkarmak için mücadele içinde bir arayış içine girmesini konu alıyor. John babasının vefatının ardından göçebe topluluğunun içinde büyütülür. John hayatının aşkıyla birlikte olabilmek için geçmişini geride bırakmalı ve iki aile arasında uzun süredir devam eden bir kan davasını halletmelidir.

Traders (2015) - IMDb 6.2

Ya sıradan insanların para için birbirini öldürmesi çok mantıklıysa? Yavaş yavaş öğütülen mali yıkım ve sefaletten daha iyidir ve bunların tümü, rıza gösteren yetişkinler tarafından katı bir kurala göre yapılır. Barry Keoghan, Ken adında ortalığı karıştıran bir karaktere hayat vermiştir.

Norfolk (2015) - IMDb 4.2

Bir baba bir kez daha gidip öldürmeli; oğlu sonuçlarıyla yüzleşmek zorundadır.

Trespass Against Us (2016) - IMDb 5.8

Bir adam, kanun kaçağı ailesinin suçlu yollarından kaçmanın bir yolunu bulmaya çalışır.

Mammal (2016) - IMDb 6.1

Margaret adlı bir kadının ele alındığı filmde, Margaret doğumundan sonra terk ettiği çocuğunun 18 yaşında kaybolmasıyla yaşadıklarını ele alıyor. Barry Keoghan, Margaret ile birlikte yaşayan Joe adındaki bir adamı canlnadırmıştır.

Dunkirk (2017) - IMDb 7.8

Christopher Nolan'ın yeni filmi Dunkirk, 1940'ta Dinamo Operasyonu sonucu, Alman ordusu tarafından Dunkerque kıyılarına sıkıştırılmış İngiliz ordusu ve müttefik askerlerinin mucizevi bir şekilde tahliye edilmesini anlatıyor.

"Dunkirk'' yüz binlerce İngiliz ve Müttefik askerlerinin, düşman kuvvetleri tarafından çevrilmesiyle başlıyor. Sahilde, denize arkaları dönük bir şekilde tuzağa düşürülen askerler, düşmanları tarafından etrafları kuşatılarak kurtulması imkânsız bir durumla yüzleşirler.

Barry Keoghan, askerlere yardım eden grupta yer alan George Mills adındaki bir karaktere hayat vermiştir.

The Killing of a Sacred Deer (2017) - IMDb 7

Steven Murphy (Colin Farrell) başarılı bir cerrah, eşi Anna (Nicole Kidman) ise göz doktorudur. Çiftin iki çocuklarıyla beraber mutlu ve sağlıklı devam eden aile hayatı, Steven'ın babasını kaybetmiş bir genç olan Martin'i (Barry Keoghan) himayesine almasıyla raydan çıkar. Beraberinde bazı karanlık sırlar da getiren Martin aile fertleriyle giderek yakınlaşırken, Steven'ın çocukları ansızın yemeden içmeden kesilir ve yürüyememeye başlarlar. Doktorlar, çocukların rahatsızlığını bilimsel olarak açıklayamamaktadır. Steven kendisini Martin'in dediklerini harfiyen yapmazsa aile fertlerinin sırayla öleceği esrarengiz bir oyunun içinde bulur.

Light Thereafter (2017) - IMDb 6.6

Duygusal olarak değişken ve sosyal olarak yabancılaşmış bir genç adam olan Pavel, idolü olan esrarengiz ressam Arnaud'u aramak için Avrupa'yı dolaşmaya başlar. Çaresizce yalnız kalan Pavel, yol boyunca tanıştığı birçok karaktere bağlı kalmaya çalışır.

Barry Keoghan, Pavel'i canlandırmıştır.

Black '47 (2018) - IMDb 6.8

Birliğindeki çavuşu ile arası açılan Feeney isimli bir asker, birlikten haber vermeksizin ayrılarak İrlanda'ya çok özlediği ailesinin yanına gider. Fakat geride ne bir evi, ne annesi ne de kardeşinin kaldığını görür. Feeney'in ailesinin başına gelenlerden intikam almaya çalışır. Keoghan Büyük Kıtlık sırasında İrlanda'da konuşlanmış bir İngiliz askerine hayat vermiştir.

American Animals (2018) - IMDb 7

kütüphanelerini soymayı planlayan dört üniversite arkadaşını konu alıyor. 2004 yılında Kentucky, Lexington'daki Transilvanya Üniversitesi'nde gerçekleşen gerçek bir soygunun hikayesini anlatıyor. Barry Keoghan, bir sanat öğrencisini canlandırmıştır.

Calm with Horses (2019) - IMDb 6.8

Douglas 'Arm' Armstrong, uyuşturucu ticareti yapan Devers ailesinin korkulan uygulayıcısı olurken aynı zamanda iyi bir baba olmaya çalışmaktadır. Bu iki aile arasında kalan Arm'ın sadakati, ondan ilk kez öldürmesi istendiğinde sınanır.

Eternals (2021) - IMDb 6.3

Dünya'da yaşayan ve onun tarihini ve medeniyetlerini şekillendiren ölümsüz varlıkların bir ırkı olan Ebedilerin destanın başlangıç filmidir. Barry Keoghan zihinleri kontrol etme yeteneğine sahip olan Druig adındaki bir süper kahramanı canlandırmıştır.

The Green Knight (2021) - IMDb 6.6

Sir Gawain ve Yeşil Şövalye'nin ortaçağ hikayesinin fantastik bir yeniden anlatan Amerikan epik ortaçağ fantezi filmidir. Barry Keoghan bu filmde Scavenger adındaki bir karakteri canlandırmıştır.

The Banshees of Inisherin (2022) - IMDb 7.8

Film, uzak bir İrlanda adasında yaşayan iki arkadaşın hayatına odaklanıyor. 1920'li yıllarda küçük bir sahil kasabası olan Inisherin'de yaşayan Colm ve Padraic, yıllardır en yakın arkadaşlardır fakat bir gün Colm, Padraic ile olan arkadaşlığını bitirmeye karar verir. Bu ani karar ile kasabada birçok şey değişikliğe uğrar. Barry Keoghan bu filmde, Dominic Kearney adlı bir karakteri canlandırıyor.

İlginizi Çekebilir