Adayların Oscar Tepkileri

Günün Haberi Hollywood

2017 Oscar adayları dün açıklandı. Oscar adaylığı kazanan Hollywood’un ünlü isimlerinden ilk tepkiler gelmeye başladı. İşte Emma Stone, Ryna Gosling, Nicole Kidman, Dev Patel gibi ünlülerin Oscar adaylığı yorumları…

Bu yıl 89’uncu kez verilecek Oscar ödülleri için adaylar açıklandı. Adaylar arasında En İyi Film de dahil 14 adaylık alan ‘La La Land’ filmi öne çıktı.

la la land

İlk tepki, filmin başrol oyuncularından Emma Stone’dan geldi. Filmdeki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ına aday gösterilen Stone, “Ne sabah ama! Bu onurlandırmadan dolayı çok memnunum ve bu duyguyu La La Land ailemle paylaşmaktan dolayı da çok mutluyum” dedi. 28 yaşındaki oyuncu, “Bu filmde çok yetenekli, nazik ve tutkulu insanlarla çalışmış olduğum için çok şanslıyım” ifadesini kullandı.

Filmin bir diğer başrol oyuncusu 36 yaşındaki Ryan Gosling de En İyi Erkek Oyuncu adaylığı aldıktan sonra, “Akademi’nin La La Land’deki çalışmamı tanımasından dolayı memnunum. Gerçek bir işbirliğiydi, herkes filmdeki muhteşem işini o kadar cömertçe kabul etti ki, bu filmi daha da özelleştirdi” dedi.

lion-dev-patel

Lion filmindeki performansıyla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu adaylığı kazanan Avustralyalı oyuncu Nicole Kidman da “’Bu yürekten filme verdiğiniz tüm onaylama için Akademi’ye teşekkür etmek istiyorum. Ama daha da önemlisi, kendilerini böyle savunmasız bir yere koydukları ve hikayelerini dünyayla paylaştıkları için Brierley ailesine teşekkür etmek istiyorum” ifadesini kullandı.

Lion

Nicole Kidman’la aynı filmde rol alan ve Saroo Brierley karakterine hayat veren Dev Patel de En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu adaylığı kazanmasının ardından, “Dürüst olmak gerekirse, haber henüz benim beynime girmedi ama etrafımdaki güzel gülümseyen yüzlere bakıyorum… Sevdiğim kişilerin yüzleri. Yoğun bir minnettarlık hissediyorum” yorumunu yaptı. 26 yaşındaki Hint kökenli Amerikalı oyuncu, “Bu, hayatımın en unutulmaz deneyimlerinden biri olacak” dedi.

hacksaw-ridge

En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ına aday gösterilen ve ilk adaylığını kazanan 33 yaşındaki oyuncu Andrew Garfield, “Bu benim ilk adaylığım oluyor ve inanamıyorum. Filmle çok gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

kaptan fantastik

2008 yılında En İyi Erkek Oyuncu dalında aday gösterilen Viggo Mortensen, bu yıl da Captain Fantastic filmindeki performansıyla aynı dalda adaylık kazandı. 58 yaşındaki aktör, “Filmimizin şans elde edeceğini umuyordum ve Captain Fantastic’i temsil ettiğim için çok gururluyum” ifadesini kullandı. Mortensen ayrıca, “Filmimizin kalbi ve beyni var. Eğlendiriyor, ilham veriyor ve eşit ölçülerle dürüst iletişimi cesaretlendiriyor. Keşke sinemayı seven ve beni buna teşvik eden annem de burada olsaydı ve bu anın tadını çıkarsaydı” dedi.

fences

Fences filmiyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu adayı olan 51 yaşındaki Viola Davis, “Bu sıra dışı ve önemli filmi ve benim oradaki çalışmamı tanıyan Akademi’ye teşekkür ederim. Denzel (Washington) dümende olduğun için sana da teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: NTV

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up