Film > Dünya > Hollywood 1 yıl önce

Sinefesto

Tom Hanks'ten Yıllar Sonra 'Forrest Gump' İtirafı

“Başka Bir Büyük Sinema Başyapıtının Yapılışı” adlı yeni kitabınının tanıtım etkinliğinde konuşan Tom Hanks, kendisine Oscar kazandıran 'Forrest Gump' (1994) filmindeki rolüyle ilgili bir itirafta bulundu.

Yönetmenliğini Robert Zemeckis'in üstlendiği filmin başlangıçta izleyicilerin ilgisini çekmeyeceğini düşündüğünü itiraf eden usta oyuncu Zemeckis'e "Hey Bob, sana bir sorum var. Bu film kimsenin umurunda olacak mı?" diye sorduğunu açıkladı.

Canlandırdığı düşük I.Q. sahip Forrest Gump'ı "Bu adam aptal ayakkabıları, tuhaf takım elbisesi ve çocuk kitaplarıyla dolu çantasıyla bir şeyin üzerinde oturuyor" cümlesiyle tanımlayan Hanks, film ile ilgili endişesini "Burada kimseye bir anlam ifade edecek bir şey yapıyor muyuz?" sorusuyla yönetmene ilettiğini ifade etti.

Hanks'ın endişelerine hak veren Zemeckis'in "Kendi yıkımımızın tohumlarını ekiyor olabiliriz" sözlerini ileterek yönetmenin durumu bir mayın tarlasına benzettiğini söyledi. Fakat Zemeckis'in aynı zamanda çekecekleri filme "inanmayı" ve gerisini sonra düşünmeyi öğrettiğini de sözlerine ekledi.

Forrest Gump filmi, Tom Hanks'in endişelerinin yersiz olduğunu kanıtlarcasına uluslararası alanda 678 milyon doları aşan gişe yapmış ve başta En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Erkek Oyuncu olmak üzere En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Görsel Efekt ve En İyi Film Kurgusu dahil toplamda altı Akademi Ödülü kazanmıştı.

İlginizi Çekebilir