Film 1 yıl önce

Sinefesto

Zoe Saldana'dan Avatar 5 İsyanı

Geçtiğimiz günlerde Avatar serisinin üç, dört ve beşinci filmlerinin vizyon tarihlerinin duyurulmasından sonra filmin başrol oyuncularından Zoe Saldana, "27 yaşında başladım, 53 yaşında bitireceğim" sözleriyle bu duruma isyan etti.

İlk filmden 13 yıl sonra, geçen yıl aralık ayında vizyona giren serinin ikinci filmi Avatar: The Way of Water'ın gişede yakaladığı başarının ardından filmin prodüksiyon şirketi Disney, Avatar 3’ün Aralık 2024’te vizyonda olacağını açıklamıştı. Ancak stüdyo, üçüncü filmin vizyon tarihini tam bir sene sonraya, Aralık 2025’e erteledi. Son yapılan açıklamda serinin dördüncü ve beşinci filmlerinin ise Aralık 2029 ve Aralık 2031’e ertelendiği duyuruldu.

Bu takvim değişikliğinin altında yatan nedeni filmin yapımcısı Jon Landau, “Her Avatar filmi büyük bir heyecan yaratsa da filmlerin biz yapımcıların ve elbette izleyicilerin tatmin olacağı seviyeye ulaşması muazzam bir çaba ve hazırlık süreci gerektiriyor” sözleriyle açıkladı.

Erteleme haberinin ardından iki filmde de Neytiri karakterini canlandıran başrol oyuncusu Zoe Saldana, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla bu takvimlendirmeden memnuniyetsizlik duyduğunu "Müthiş! Son Avatar vizyona girdiğinde ben 53 yaşında olacağım. İlk filmi çektiğimde 27 yaşındaydım. Şimdiyse 44 yaşındayım" sözleriyle dile getirdi.

Beşinci Avatar filmi Aralık 2031’de vizyona girdiğinde seride Jake Sully karakterine hayat veren Sam Worthington 55, yönetmen James Cameron ise 77 yaşında olacak. Geçtiğimiz aylarda verdiği bir röportajda üçüncü filmde farklı bir Na'vi kabilesinin hikayesini anlatmak istediğini söyleyen ünlü yönetmen ayrıca, üçüncü filmden sonra yönetmenlik koltuğunu bir başkasına devredebileceğinin sinyallerini de vermişti.

İlginizi Çekebilir