Film > Türkiye 1 yıl önce

Sinefesto

Wim Wenders’in Yol Filmi “Paris, Texas” Artizan Sanat’ta

Artizan Sanat’ta bu hafta, “Dünya Sinemasında Eskimeyenler” kuşağında Wim Wenders’in bir yol hikayesi anlatan “Paris,Texas” filminin gösteriminin ardından Ayşe Pay ile film üzerine bir söyleşi yapılacak.

Tematik film kuşağı “Dünya Sinemasında Eskimeyenler”de bu hafta Artizan Sanat’ta Wim Wenders’in “Paris, Texas” filmi gösterilecek. 04 Şubat, Cumartesi, 15:30’da başlayacak film gösteriminin ardındansaat 18:00’de moderatörlüğünü yönetmen Faysal Soysal’ın yapacağı, sinema yazarı Ayşe Pay’ın konuk olacağı bir söyleşi Artizan Sanat’ta sanatseverleri bekliyor.

Wim Wenders’ın başyapıtlarından “Paris, Texas”, Teksas eyaletinin çöllerindeki ıssız otoyollarda sürekli olarak yürüyen, hiç konuşmayan, çevresi ile iletişim kurmayan, adeta hayata küsmüş orta yaşlı bir adam olan Travis’e odaklanıyor. Yıllarca ortalıkta görünmemesinin ardından bir gün gelen telefonla abisi Travis’e ulaşır ve tekrar hayata döndürmeye çalışır. Abisi onu ilk olarak Los Angeles’a oğlunun yanına getirir. Sonrasındaysa eski karısını bulmak için birlikte yola çıkarlar.

İlginizi Çekebilir