Film > Gişe 1 yıl önce

Sinefesto

"Süper Mario Kardeşler" Filmi ABD Gişesinin Zirvesinde Yerini Aldı

Bu hafta vizyona giren "Süper Mario Kardeşler" filmi ABD'de gişesinde 146.6 milyon dolar dahil olmak üzere dünya çapında 377 milyon dolar hasılat yaptı.

Illumination, Nintendo ve Universal arasındaki bir işbirliği olan animasyon filmi, zaten yüksek olan beklentileri alt üst ederek uluslararası gişede ilk beş gününde 173 milyon dolara ve ABD gişesinde 204 milyon dolara ulaştı.

Böylece “Mario”, yılın en iyi çıkış filmi “Ant-Man and the Wasp: Quantumania”yı 117,1 milyon dolarla geçti ve “Frozen”ın arkasına yerleşerek tüm zamanların en büyük ikinci animasyon açılışını gerçekleştirdi. Ayrıca 11 ayrı pazarda en büyük animasyon açılışını ve 42 ayrı pazarda bir video oyunu uyarlaması için en iyi başlangıcı elde etti.

Universal Pictures International'ın dağıtım başkanı Veronika Kwan Vandenberg, “Her yerde olağanüstü bir sayı. Film, genç ve yaşlı farklı nesillerden insanlar tarafından sevilen inanılmaz IP'ye dayanıyor. Bu sektör için harika bir haber.” dedi.

“The Super Mario Bros. Movie”de Mario rolünde Chris Pratt, Luigi rolünde Charlie Day, Princess Peach rolünde Anya Taylor-Joy ve Bowser rolünde Jack Black seslendiriliyor. Aaron Horvath ve Michael Jelenic'in yönettiği hikaye, her şeye gücü yeten Kral Koopa'yı dünya hakimiyetinden alıkoymaya hazırlanan bıyıklı tesisatçı ve arkadaşlarını konu alıyor.

Variety.

İlginizi Çekebilir