Keşfet 1 yıl önce

Sinefesto

Rainn Wilson, Adını Değiştirdi

The Office dizisinin yıldızı Rainn Wilson , iklim değişikliğini protesto etmek için adını Rainnfall Heat Wave Extreme Winter Wilson olarak değiştirdi.

Aktör, duyuruyu bu hafta Mısır'da düzenlenen Birleşmiş Milletler iklim değişikliği konferansı COP27'ye bağlı olarak 9 Kasım Çarşamba günü bir Twitter videosu aracılığıyla yaptı.

Arctic Basecamp'ın yönetim kurulu üyesi olan Wilson, adını, Arctic Risk Name Generator adlı bir web sitesi aracılığıyla değiştirdi.

https://twitter.com/rainnwilson/status/1590425448227704833

Wilson isim değişikliği için “Bu bir şaka değil” dese de, hükümet belgelerinde adını resmi olarak değiştirmeyi planlayıp planlamadığı belli değil. Şu anda Twitter ve Instagram hesapları @RainnWilson olarak kaldı.

Wilson yaptığı açıklamada, "Arctic Basecamp'taki bilim adamı arkadaşlarımın yardımıyla adımı Rainnfall Heat Wave Extreme Winter Wilson olarak değiştirdim. Bu bir şaka değil, dünyanın dört bir yanındaki aşırı hava olayları da dahil olmak üzere küresel riskleri artıran eriyen Kuzey Kutbu kadar ciddiyim." dedi.

“ArcticRiskName.org'a gidin ve bu soruna dikkat çekecek bir isim oluşturun. Ardından – ve bu önemli kısımdır – sosyal medya profilinizi veya görünen adınızı yeni ArcticRisk adınızla eşleşecek şekilde değiştirin. Ve eğer yeteri kadar bunu yaparsak, o zaman belki de COP27 dünya liderlerimizin oturup Kuzey Kutbu risklerini fark edip bir çözüm sunduğu yer olacak." ifadelerine yer verdi.

Variety.

İlginizi Çekebilir