Film 1 yıl önce

Sinefesto

Nolan'dan Samimi Oppenheimer Açıklaması

Vizyona girmek için gün sayan Oppenheimer filminin yönetmeni Christopher Nolan, katıldığı bir programda son projesi hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

CinemaCon 2023 kapsamında Universal'ın düzenlediği panelde konuşan yönetmen, filmde yer alan dünyanın ilk atom patlaması olan Trinity Nuclear Test sahnesinin CGI kullanılmadan çekildiğini söyledi. Sahnenin zorlayıcılığını "Ölçek anlamında ve Oppenheimer'in öyküsünün genişliğini ele alırsak şimdiye kadar dahil olduğum en zorlayıcı projelerden biri bu" sözleri ile vurguladı.

Amerika'nın İkinci Dünya Savaşı sırasında gizli yürüttüğü bir nükleer programı olan Manhattan Projesi'ni konu alan Oppenheimer'da, ABD'li fizik uzmanı J. Robert Oppenheimer'i, yönetmenle daha önce pek çok filmde çalışan Cillian Murphy canlandırıyor.

Atom bombasının babası kabul edilen Oppenheimer hakkında da konuşan Nolan, "Sevin ya da sevmeyin. J. Robert Oppenheimer yaşamış en önemli kişi" diyerek iddiali bir açıklamada bulundu.

Hikâyenin 'rüya ve kabus arasında' gidip geldiğini belirten yönetmene kamera önünde Emily Blunt, Matt Damon, Robert Downey Jr., Florence Pugh ve Rami Malek gibi yıldız isimler eşlik ediyor.

Oppenheimer, 21 Temmuz'da vizyona girecek.

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=bK6ldnjE3Y0

İlginizi Çekebilir