Dijital 1 yıl önce

Sinefesto

Netflix'in Yeni Parola Paylaşım Karşıtı Önlemleri

Aboneleri Netflix'e şifre karşıtı paylaşım önlemlerinin geleceği konusunda uyardıktan sonra artık şirket uygulamaya geçiyor.

Netflix, dünya çapında 100 milyondan fazla kullanıcının hizmeti başka birinin oturum açma kimlik bilgileriyle kullandığını tahmin ediyor. Hesap paylaşımına son vererek şirkete yeni bir gelir akışı sağlayacağını umuyor.

Netflix Yardım Merkezi'nde artık hesabınızın nasıl paylaşılması ve nasıl paylaşılmaması gerektiğini özetleyen bir sayfa var. Netflix hesapları hâlâ paylaşılabilir ancak yalnızca bir hane içinde. Netflix, cihazlarınızın birincil konumunuzla ilişkilendirildiğinden emin olmak için artık kullanıcılardan birincil konumunuzdaki Wi-Fi'ye bağlanmalarını, Netflix uygulamasını veya web sitesini açmalarını ve en az 31 günde bir şeyler izlemelerini istiyor.

Bu önlemler, hesap paylaşan kullanıcıların kitlesel göçünü önlemek için temkinli ilk adımlar gibi görünüyor. Netflix'in şifre paylaşımını engelleme konusundaki beklentilerini karşılamazlarsa, oturum açma bilgilerini vermeye devam eden kullanıcılardan ücret alınması gibi daha sert önlemler alınabilir. Netflix, 2022'de birkaç Latin Amerika ülkesinde ev dışından biri hesaplarına eriştiğinde kullanıcılardan 3 dolar ücret alma yöntemlerini test etmeye başladı.

Artık bu deneyle ilgili ilk ayrıntılar herkese açık olduğuna göre, görülecek tek şey kullanıcıların nasıl tepki vereceği.

The Streamable.

İlginizi Çekebilir