Film > Festivaller 1 yıl önce

Sinefesto

Johnny Depp Geri Döndü

Bu sene 76'ncısı düzenlenen Cannes Film Festivali, açılışını Johnny Depp‘in başrol oynadığı Jeanne du Barry filmiyle yaptı.

Festivalin açılış günü gösterilen filmde seyirci, Kral 16. Louis rolündeki performansı dolayısıyla Depp'i 7 dakika boyunca ayakta alkışladı. Eski eşi Amber Heard ile verdiği uzun süreli hukuk savaşını Nisan 2022'de noktalasa da toplum içine çıkmakta zorlanan aktör, seyircinin takdiri karşısında gözyaşlarını tutamadı.

18. yüzyıl Fransa'sında işçi sınıfından bir kadın olan Jeanne du Barry'nin sınıf atlama çabasını anlatan yapımda, Jeanne du Barry' i filmin yönetmeni Maiwenn'i canlandırıyor. Filmin yönetmeni ve aynı zamanda yıldızı Maiwenn de Depp gibi seyircinin tepkisi karşısında gözyaşlarını tutamayarak "Finanse edilmesi zor bir yapımdı ve bu anı tüm ekibimle paylaşmak istiyorum" dedi.

Basın Toplantısına Gecikti

Filmin bugün düzenlenen basın toplantısında Johnny Depp, trafik dolayısıyla toplantının 27 dakikalık bir gecikme ile başlamasına neden oldu. Onsuz başlayan toplantıya yetişen Depp soruları yanıtladı.

Bir Fransız yapımında rol alması ile ilgili hisleri sorulduğunda ünlü aktör şaşkın olduğunu "Birinin bir yerlerde korkunç bir yazım hatası yaptığını düşündüm" sözleriyle ifade etti. Sözlerine, yönetmenin, Kral Louis'i oynaması için "Kentucky'den bir köylüyü seçmekle çok cesurca davrandığını" ekledi.

Depp: "Hollywood'u düşünmüyorum"

Basın toplantısında Amber Heard ile olan davası nedeniyle Hollywood'un kendisini boykot edip etmediği ile ilgili bir soruyu “Hollywood tarafından boykot edildiğimi hissettim mi? 'Hayır' gibi hissetmek için nabzınızın olmaması gerekir" diye şaka yollu yanıtlayan Depp ardından şöyle konuştu:

"Hollywood tarafından boykot edilmiş hissetmiyorum çünkü bunu düşünmüyorum... O hayatı yaşamak istiyorsan yaşayabilirsin. Ben diğer tarafta olacağım"

Heard ile girdiği hukuk mücadelesinden sonra oynadığı ilk başrol olan film sayesinde yeniden ilgi odağı haline gelen Depp bu konu ile ilgili yöneltilen soruya ise şöyle yanıt verdi:

"Görünüşe göre 17. geri dönüşümü yaptım. 'Geri dönüş' kelimesini merak edip duruyorum. Hiçbir yere gitmedim…Belki insanlar o sırada korkuları ne olursa olsun seslenmeyi bıraktılar. Ama ben hiçbir yere gitmedim.

Kaynak: Variety

İlginizi Çekebilir