Film 11 ay önce

Sinefesto

"John Wick"in Yönetmeni Kararsız

"John Wick" serisinin yönetmeni Chad Stahelski seriye devam etme konusunda kararsız olduğunu açıkladı.

Keanu Reeves başrollü John Wick serisinin dördüncüsü, Mart ayında vizyona girmiş ve globaldeki gişe başarısının ardından yapım şirketi Lionsgate, geçtiğimiz Mayıs ayının sonunda seriye devam etme kararı aldıklarını ve beşinci film için hazırlıklara resmen başladıklarını duyurmuştu.

Yönetmen Stahelski'nin beşinci film konusundaki kararsızlığının nedeni, John Wick 4'ün finalinde Wick’e cenaze töreni yapmaları olduğu gibi görülüyor.

"Şimdi dördü yaptık ve çemberi tamamladık, tabiri caizse seri için oldukça iyi bir kapanış olduğunu düşünüyorum. Ve sonra içimdeki rakip ya da gerçek yönetmen var, 'bakalım yapıp yapamayacağımızı görelim' diyor. Bu çok çekici. Henüz bir 'neden'im yok. Ancak bu, aramayı bırakmamız gerektiği anlamına gelmez."

Eğer yapılırsa devam filminde Wick’in ölmediğine dair seyirciyi nasıl ikna edeceği merak konusu olarak bir kenarda duruyor. Öte yandan, beşinci filme kapı aralayanın, seyircilerin Wick’in cansız bedenini hiç görmemesi olduğu düşünülüyor. Devam filmine açık kapı bırakmayı ihmal etmeyen Stahelski, seriye dönmesi için sağlam bir nedenin olması gerektiğini şu sözlerle açıkladı:

"Lionsgate, anlaşılır bir şekilde daha fazla "John Wick" filmi yapmaya hevesli. Bir yönetmenin daha fazlası istenen bir mülke sahip olması kötü bir şey değil. Şu an bir işim yok. Ama yarın uyanıp Keanu'ya anlatacak harika bir fikrim olabilir veya o bana anlatabilir ve 'Aman Tanrım, bunu hemen şimdi yapmalıyız' diyebiliriz. Kafamda kullanmayı çok istediğim ama kullanmadığımız aksiyon sahneleri var. Geri dönersek, aynı şeyi yapamayız. Ödevimi yapmalıyım. Daha iyi olmalıyım."

John Wick evreni, dizi ve spin-off olmak üzere iki proje ile seyirciyi karşısına çıkmaya devam edecek. Mel Gibson ve Colin Woodell gibi isimlerin yer aldığı dizi projesi The Continental, Eylül'de yayınlanacak. Başrolünü Ana de Armas‘ın üstlendiği Ballerina adlı spin-off, John Wick 3 ve 4’teki olaylar arasında geçiyor. Filmin 7 Haziran 2024’te seyirciyle buluşması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir