Film 1 yıl önce

Sinefesto

Jackie Chan, Yeni Karate Kid Filminde Oynayabilir

Sony Pictures, birkaç ay önce yeni bir Karate Kid filmi yapacaklarını duyurmuştu. Film ile ilgili gelen son duyumlara göre stüdyo, 2010'daki Karate Kid filminde üstlendiği Bay Han rolüne dönmesi için Jackie Chan ile görüşmelerde bulunuyor.

Annesi ile Amerika'dan taşındıkları Çin'de uğradığı akran zorbalığına karşı Bay Han'dan Kung Fu dersleri alan Dre Parker'ın hikayesinin anlatıldığı 2010 yapımı filmde Jackie Chan, Bay Han rolünü üstlenirken 12 yaşındaki Dre Parker'ı ise Jaden Smith canlandırmıştı.

40 milyon dolarlık bir bütçeyle dünya çapında 359 milyon dolar hasılat elde eden yapım aslında Robert Mark Kamen tarafından yaratılan Karate Kid serinin son halkasıydı. Kamen'in yarattığı drama serisi bu zaman kadar 1984, 1986, 1989, 1994 ve 2010'da çekilmek üzere toplamda beş kez beyaz perdeye taşındı. Günümüzde ise Karate Kid, Netflix'te yayınlanan Cobra Kai dizisi ile varlığını sürdürüyor. Seri, karşılaştıkları zorbalıkla baş edebilmek için deneyimli bir dövüş sanatları hocasından ders alan gençlerin yolculuğunu konu alıyor.

2010 yılında Jackie Chan'in yer aldığı yapım orjinal hikayeye bağlı kalmakla birlikte bir takım farklılıkları içinde barındırıyordu. 2014'te vizyona girmesi planlanan serinin altıncı filminin, 2010'daki yeniden çevrimin mirasını sürdürmek yerine orijinal Karate Kid serisine dönüş olarak tasarlandığı söyleniyor.

Jonathan Entwistle tarafından yönetilecek olan yeni Karate Kid filminde Jackie Chan'in yer alması için görüşülürken Jaden Smith'in ise herhangi bir sıfatla geri dönüp dönmeyeceği bilinmiyor.

Filmin 7 Haziran 2024'te vizyona girmesi planlanıyor.

Kaynak: Discussing Film

İlginizi Çekebilir