Keşfet > Liste 1 yıl önce

Sinefesto

İzlenmesi Gereken 13 Tilda Swinton Filmi

Büyük Budapeşte Oteli / The Grand Budapest Hotel (2014) – IMDb 8.1

Bir otelde kapı görevlisi olarak çalışan Gustave H. ile lobi görevlisi Mustafa, çok sıkı arkadaştırlar. Bir gün otelde görevdeyken paha biçilemez bir Rönesans eseri çalınır üstelik aile yadigarı olarak servet değerindedir. İkili kendi hayatlarındaki bu önemli savaşın mücadelesini verirken, dışarıda ise bir 'çağ' değişmektedir.

Moonrise Kingdom (2012) – IMDb 7.8

1965 yılında küçük bir kasabada geçen hikaye ilk aşk ve büyülü bir yazı anlatıyor. 12 yaşındaki iki çocuğun birbirlerine aşık olup, gizlice anlaşarak vahşi doğaya kaçışmasının ardından yetkililer onları yakalamaya çalışırken, kuvvetli bir fırtına da kıyıda patlamak üzeredir. Barış dolu ada halkı hiç kimsenin baş edemeyeceği biçimde alt üst olmuştur.

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi / The Curious Case of Benjamin Button (2008) – IMDb 7.8

Yaşlı ve kırış kırış doğan, ama yıllar geçtikçe gençleşen Benjamin Button'un 'tuhaf' hikayesi anlatılıyor.

Tersyüz / Adaptation (2002) – IMDb 7.7

Aşka düşkün bir senarist, Susan Orlean'ın 'Orkide Hırsızı'nı beyaz perdeye uyarlamaya çalışırken çaresiz kalır.

Doctor Strange (2016) – IMDb 7.5

Eski bir cerrah olan Stephen Strange, Tibet'te Ancient One ile tanıştıktan sonra mistik güçler konusunda kabiliyet kazanır. Strange'in edindiği yeni güçleri test edecek bir mistik kuvvetin ortaya çıkması çok uzun sürmez.

Kevin Hakkında Konuşmalıyız / We Need to Talk About Kevin (2011) – IMDb 7.5

Eva, Kevin'a hamile kaldığı gençlik yıllarında bütün kariyer planlarını ve hedeflerini bir kenara koyarak çocuğunu dünyaya getirmeye karar verir. Fakat annenin oğlu için hayatından yaptığı bu fedakarlık maalesef Kevin'in çocukluk yıllarından itibaren başlayarak hayatlarını ters yönde etkilemeye başlar. Kevin 15 yaşına geldiğindeyse lisedeki çete gruplarıyla takılmaya başlar ve hiç kimsenin hoş görmeyeceği olaylara karışır. Eva oğlunun hatalarından dolayı derin sorumluluk ve suçluluk duyarak, nerede yanlış yaptığını sorgulamaya başlar. Bu arada Kevin'in ayrıldığı babası ile yeniden iletişime geçmek durumundadır.

Okja (2017) – IMDb 7.3

Mija adındaki genç bir kızın, büyük uluslararası bir şirketin alıkoymaya çalıştığı Okja adındaki devasa bir hayvan olan en iyi arkadaşını korumaya çalışmasını anlatıyor.

Sadece Aşıklar Hayatta Kalır / Only Lovers Left Alive (2013) – IMDb Puanı: 7.3

Bu fetişist, havalı, güncel, romantik vampir dramının kahramanları Adam ve Eve (ya da Adem ve Havva). Aşkları yüzyıllardır sürmektedir, fakat son derece akıllı ve bir o kadar da ince zevklere sahip bohem entelektüeller olarak dünyanın gidişatı canlarını sıkmaktadır. Hayatın keyfini çıkarmaya bakarlarken, sükunetleri Eve'in ele avuca sığmaz kız kardeşinin gelişiyle bozulur. Zeki oldukları kadar kırılgan çiftimiz çağdaş dünyanın yıkılıp çökmesine tanık olurlarken ayakta kalabilecekler midir?

Avukat / Michael Clayton (2007) – IMDb 7.2

Bir hukuk firması, milyarlarca dolarlık bir toplu davada suçlu olduğunu bildiği bir kimya şirketini temsil ederken bir avukatın arızalanmasının ardından durumu düzeltmek için "tamircisini" getiriyor.

Constantine (2005) – IMDb 7.0

Doğaüstü şeytan kovucu ve demonolog John Constantine, bir polis memuruna kız kardeşinin ölümünün intihar değil, daha fazlası olduğunu kanıtlamasına yardım eder.

Aramızda Casus Var / Burn After Reading (2008) – IMDb 7.0

Bir CIA ajanından gelen gizemli bilgileri içeren bir disk, onu satmaya çalışan iki aptal spor salonu çalışanının eline geçer.

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe / Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap (2005) - IMDb: 6.9

Dört çocuk bir gardıroptan Narnia ülkesine seyahat eder ve mistik bir aslanın rehberliğinde onu kurtarmak için kaderlerini öğrenir.

Olası Dünyalar / Possible Worlds (2000) – IMDb 6,8

Paralel dünyalarda yaşayan bir adam, bir kadına aşık olur ve polis beyin çalan bir seri katilin peşine düşer.

İlginizi Çekebilir