TV > Diziler 1 yıl önce

Sinefesto

Harry Potter Dizi Oluyor

HBO Max, çok satan fantastik kitap serisi Harry Potter'ı dizi formatında tekrardan piyasaya sürmeyi hedefliyor. Sevilen serinin yazarı JK Rowling ile anlaşmaya çok yakınlar.

Dizinin yapımcılığını Warner Bros Television üstlenecek. Deadline, Warner Bros'un projeye yapımcı olarak katılmak için Rowling ile görüşmelerde bulunduğunu doğruladı. İlk olarak Bloomberg tarafından bildirildiği üzere dizinin her sezonu için genel fikir, yedi romandan oluşan Harry Potter kitap serisindeki bir kitaba odaklanmaktır.

Warner Bros. Discovery ile Rowling'in arasındaki görüşmelerin başlangıç ​​aşamasında olduğunu söyleniyor. Stüdyo, diziyi yakında Discovery+ ile birleştirilecek ve yeni bir adla yeniden markalaştırılacak olan HBO Max adlı akış başlığı altında barındırmak istiyor.

Warner Bros. daha önce, 2001'de "Harry Potter ve Felsefe Taşı" ile başlayıp 2011'de "Harry ve Ölüm Yadigarları – 2. Kısım" ile sona ererek, Rowling'in "Harry Potter" serisindeki her kitabı gişe rekorları kıran bir uzun metrajlı filme uyarlamıştı. filmler küresel gişede 7,7 milyar dolardan fazla hasılat yaptı ve “Potter” markasını daha da popüler hale getirdi.

Deadline.

İlginizi Çekebilir