Film 11 ay önce

Sinefesto

Greta Gerwig'in Bir Sonraki Projesi Belli Oldu

Son olarak Barbie filminin yönetmen koltuğuna oturan Greta Gerwig'in sıradaki projesi belli oldu. Oscar adayı senarist ve yönetmen yeni “Narnia Günlükleri” filmlerini yönetecek.

C.S. Lewis'in 1950 ve 1956 yılları arasında yayımlanan ve toplamda 7 kitaptan oluşan serinin film ve TV haklarını 2018'de satın alan Netflix, daha önce 2005, 2008 ve 2010 yıllarında beyaz perdeye uyarlanmış olsa da Narnia Günlükleri'ni yeni baştan çekme kararı aldı.

Geçen yılın kasım ayında Netflix'in bugüne dek 40’tan fazla dile çevrilen fantastik roman serisinin film uyarlaması için Greta Gerwig ile görüşmeler gerçekleştirildiği duyulmuş olsa da konu hakkında resmi açıklama geçtiğimiz gün The New Yorker tarafından yapıldı. İmzaların atıldığını duyuran habere göre Gerwig, seriye dayalı iki uzun metrajlı filmin yönetmenliğini yapacak.

"Hedefi büyük bir stüdyo yönetmeni olmak"

Frances Ha filminde başarılı bir oyunculuk sergileyen Greta Gerwig daha sonra oyunculuktan yönetmenliğe geçiş yapmış; Lady Bird ve Little Women filmleri ile rüştünü ispatlamıştı. The New Yorker'a konuşan menajerine göre küçük ölçekli dramaların ötesine geçmek isteyen Gerwig, son olarak 21 Temmuz'da vizyona girecek olan Barbie filminin yönetmenliğini üstlenerek bu hedef doğrultusunda ilerlediğini yapımcılara göstermiş oldu."Greta ve ben çok bilinçli bir şekilde bir kariyer inşa ediyoruz" diye açıklama yapan menajer Jeremy Barber'ın “Hedefi en büyük kadın yönetmen değil, büyük bir stüdyo yönetmeni olmak" sözlerinden başarılı yönetmenin stüdyo yönetmeni olmayı planlarken aynı zamanda bağımsız filmlerden vazgeçtiği de anlaşılıyor.

Kaynak: The New Yorker

İlginizi Çekebilir