Film > Dünya > Avrupa Sineması 1 yıl önce

Sinefesto

Dedektif Hercule Poirot Geri Dönüyor!

Üçüncü Agatha Christie uyarlaması “A Haunting in Venice”i hazırlıkları başladı. Filmi Kenneth Branagh yönetecek aynı zamanda başrol olan dedektif Hercule Poirot'u canlandıracak.

Kenneth Branagh daha önceki Agatha Christie uyarlaması olan Murder on the Orient Express ve Death on the Nile filmlerinde de dedektif Hercule Poirot'a hayat vermişti.

Serinin üçüncü filmi olan “A Haunting in Venice”in oyuncu kadrosu Jamie Dornan , Tina Fey, Michelle Yeoh , Kelly Reilly, Emma Laird, Kyle Allen, Camille Cottin ve Riccardo Scamarico yer alıyor.

Stüdyo, Michael Green tarafından yazılan uyarlamayı “rahatsız edici bir doğaüstü gerilim” olarak nitelendirdi. Branagh yaptığı açıklamada, “Bu, Hercule Poirot karakterinin ve Agatha Christie serisinin harika bir gelişimi” dedi.

Film, Venedik'te gerçekleşen bir cinayet atrafında şekillenecek. Artık emekli olan ve dünyanın en göz alıcı şehrinde kendi isteğiyle sürgünde yaşayan Poirot'un misafirlerden biri öldürüldüğünde, dedektif gölgeler ve sırlarla dolu uğursuz bir dünyanın içine itiliyor.

Çekimleri Kasım ayında başlayacak olan filmin 2023 yılında vizyona girmesi bekleniyor

İlginizi Çekebilir