Bizimle İletişime Geçin

Uncategorized @tr

Zombi Sadece Zombidir Bazen

Yayınlandı

tarihinde

 saziye-ayas

braddd

Aptallar ne affeder ne unutur,
Saflar affeder ve unutur,
“Akıllılar ise affeder; ama asla unutmaz…!”

T. Szasz.

Neyleyeyim ben 3D’yi?

İçinde Brad Pitt ‘in olduğu bir filmde insan korkabilir mi? ben de korkmaz zannediyordum ama korkabiliyormuş. Brad Pitt gibi yakışıklı ve karizmatik bir zatın rol aldığı filmin adı Dünya Savaşı Z olsa bile insan bir ümit güzel bir kadın, romantik bir sahne bekliyor, zombilerle karşılaştığında ise afallıyor.

Filmin 3D olması ise “Ben Allah’tan gayrısından korkmam arkadaş !” diyenlerin bile tirtir titremesine neden oluyor. Gerçi Brad Pitt karısına veda öpücüğü verirken Mireille Enos’ un yerindeymiş gibi hissettirmedikten sonra neyleyeyim ben 3D’yi…

***

Kim bu Zombiler?

İnsanlar malum hem nisyandadır hem de her zaman tetikte

Bir olay olsun da ona buna yorayım, bir şeye yontayım havasında…

        Dünya Savaşı Z de çevre faktörünün büyük binaların sağlıksız besinlerin insanları zombileştirmesini konu aldığı için kimileri izlerken zombiler için hükümeti suçlayacak, Brad Pitt’ in zombi ile yüzyüze geldiğinde tepki vermeden sadece susmasını #duranadam a zannedecek.    Kimileri ise her sese tepki veren, birlikte gezen zombileri marjinallere ya da nam-ı diğer çapulculara benzetecek. Velhasıl-ı kelam kimse at gözlüğü taktığını kabul etmese de….  herkes  kendi penceresinden bakmaya devam edecek.

Bense kalabalığın fark etmediği eli ile kulaklarını kapayan o çocuk gibi meydanın ortasında kalakalmışım görenim duyanım yok…

***

Hep güçlüler mi kazanır?

İnsan filmin başındaki o büyük mahşer yerinden kaçış için özel irtibatlar güç para gerektiğini düşünüyor ama öyle olmadığı sonunda anlaşılıyor Gerçi filmdeki gibi bir senaryo gerçek olsa Nicholas Cage adasında mutlu mesut yaşamaya devam ederdi o ayrı…

Ayrıca  macera filmi izlerken bu kadar hızlı davranamazdım , çoktan düşüp bayılmıştım ,hemen spora başlamam gerek diye düşünen insanlar için kahramanların değil zayıfların, yaşlıların da hayatta kalabileceğini gösteren bir film olarak Dünya Savaşı Z devrim gibi bir şey.

***

Subliminal reklamlar

Bu kadar büyük bütçeli bir filme yapımcısı Brad Pitt bile olsa  nasıl para yetiştirilecekti diye düşününce biraz insaflı davranmamız gerekiyor. Ama yine de bir an acaba Yalan Dünya izliyorum da haberim mi yok diye düşünmedim değil.

***

Muhalefet Patlaması

Büyük düşmana karşı diğer düşmanlıkların rafa kaldırılmasını da gördük; İsrail ve Filistin kısa süreli de olsa barış ilan ettiler mesela. Çünkü İsrailli 10.adamın da söylediği gibi düşmanları azaltmak gerekiyordu. Ama barış kısa sürdü maalesef çünkü zombiler bu barış kutlamalarının coşkusundan rahatsız oldu. Yine de bu bize insanların mutlaka bir şeye karşı muhalefet olma isteği duyduğunu da gösterdi. İnsanlar ortak ve güçlü bir düşman karşısında nasıl hızla bir olabiliyorlardı. İktidar karşısında nasıl farklılıklarını unutup muhalefet patlaması oluşturuyorlardı..

Bunu  bir şeye yorsam mı acaba yoksa yormasam mı?

Birilerinin dediği gibi Vampir=Yahudi , Kurtadam= Nazi mı bilmiyorum

ama zombi sadece zombidir bazen…

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festivaller

Selda Alkor ve Engin Ayça’ya 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nden Onur Ödülü

Festival, 2-5 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Selda Alkor

4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nin Onur Ödülü, Selda Alkor ve Engin Ayça’ya layık görüldü.

Geçtiğimiz yıllarda Reis Çelik, Biket İlhan, Süleyman Turan, Mevlüt Koçak, Gülsen Tuncer ve Necip Sarıcı‘ya takdim edilen festivalin geleneksel ödüllerinden olan “Dostluk Onur Ödülü” bu yıl oyuncu Selda Alkor ve yönetmen Engin Ayça’ya takdim edilecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’ün destekleriyle Balkon Film’in organize ettiği ve Türk Kızılay’ı çatısı altında 2-5 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nde ödüller, açılış töreninde sahiplerine teslim edilecek. Bu yıl Hacı Bektaş-ı Veli anısına düzenlenen festivalde “Dostluk Onur Ödülleri” oyuncu Selda Alkor ve yönetmen Engin Ayça’ya Türk sinemasına yaptıkları katkılardan dolayı verilecek.

“Festivalin Anadolu Dostluğunu Geliştiren İsimler Anısına Yapılması Çok Anlamlı”

1965 yılında Yeşilçam ile tanışan, “Senede Bir Gün”, “Buzlar Çözülmeden”, “İlk ve Son”, “Erikler Çiçek Açtı” gibi sinemanın klasikleri arasında yer alan pek çok filmde rol alan sinemanın “Çiçekçi Kız”ı usta oyuncu Selda Alkor, kişilerin yeniden dostluk duygularını öne çıkarmak amaçlı yapılan Uluslararası Kızılay Dostluk Film Festivali’nden dostluk ödülü almanın çok gurur verici olduğunu ifade etti. Kaybolan değerlerden dostluğu halka filmler, şiirler ve müzikler vasıtasıyla ile buluşturmanın çok değerli olduğunun da altını çizen Alkor, festivalin her sene büyük şairlerin, düşünürlerin yıllar önce Anadolu dostluğunu geliştiren isimler anısına yapılmasının çok anlamlı olduğunu dile getirdi.

“Dostluk Toparlayıcı Bir Unsur”

Festivalde “Dostluk Onur Ödülü” alacak bir diğer ise 1987’de ilk uzun metrajlı filmi “Bez Bebek” ile 1. Ankara Film Festivali’nde En İyi 2. Film ve En İyi Senaryo Ödüllerini alan usta yönetmen Engin Ayça. 1990’da “Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu” adlı ikinci filmiyle 28. Antalya Film Festivali’nde En İyi 3. Film seçilen usta yönetmen, son olarak 2007 yılında “Suna” filmini yönetti.

Dostluğun hepimiz için bir panzehir olduğunu, hayatı devam ettirmek için toparlayıcı bir unsur olduğunun altını çizen Engin Ayça ‘dostluğun’ işlendiği bir film festivalden onur ödülü almaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Beyoğlu Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi, Yunus Emre Enstitüsü gibi birçok kurum iş birliğiyle düzenlenen 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Film Festivali direktörlüğünü Faysal Soysal, Onursal Başkanlığını Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık yapacak. 

Okumaya Devam Et

TV'de Sinema

Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

6 Kasım 2021 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

6 Kasım 2021 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

Sherlock Holmes: Gölge Oyunları (Sherlock Holmes: A Game Of Shadows) – Beyaz TV Saat: 19.30

Serinin devam filminde Sherlock ve ortağı bu kez Londra dışındadırlar. Sherlock, bu kez suç dehası Profesör Moriarty’in peşindedir.

İntikam Yolu (Drive Angry) – Beyaz TV Saat: 21.45

Kızının sapkın bir tarikat tarafından vahşice öldürüldüğünü ve torununun yine aynı adamlar tarafından şeytana kurban edilmek üzere kaçırıldığını öğrenen Milton, cehennemden kaçarak intikam almak için dünya üzerine gelir.

Yaz Saati (Summer Hours) – TRT 2 Saat: 22.00

Olivier Assayas imzalı film, üç kardeşin, ölen annelerine ait ev ve sanat koleksiyonunun akıbeti konusunda düştükleri durumu konu ediniyor. “Summer Hours” (Yaz Saati), bu akşam 22.00’de TV’de ilk kez TRT 2’de.

Okumaya Devam Et

Uncategorized @tr

“Lightyear”dan Teaser Yayınlandı

Film, 17 Haziran 2022’de gösterime girecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Pixar animasyonu “Lightyear” filminden teaser yayınlandı. Filmde Buzz Lightyear karakterini ünlü oyuncu Chris Evans seslendiriyor.

Yönetmen koltuğuna Kayıp Balık Dory (Finding Dory) filminin ortak yönetmenlerinden Angus MacLane‘in oturduğu “Lightyear“dan teaser yayınlandı. Toy Story serisinde yer alan oyuncaklardan Buzz Lightyear’ın maceralarına odaklanan film, 17 Haziran 2022‘de gösterime girecek.

Işıkyılı, son model bir oyuncak olan Buzz-lightyear’ın hikayesini konu alan Pixar animasyonu Lightyear‘da Buzz Lightyear karakterini ünlü oyuncu Chris Evans seslendiriyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler