Zeytinburnu’nun Avrupa Şampiyonu Buz Hokeyi Takımının Hikayesi Film Oluyor

Türkiye

Zeytinburnu Belediyesi Buz Hokeyi Takımı’nın Avrupa Şampiyonluğuna kadar uzanan başarı hikayesi filme konu oluyor. Filmin uygulayıcı yapımcılığını ise Ömer Faruk Sorak üstleniyor.

Zeytinburnu Belediyesi Buz Hokeyi Takımı’nın başarı hikayesini konu edinecek yeni bir film çekiliyor. Yapımcı koltuğunda ise 8 Saniye, G.O.R.A. gibi filmlerden tanıdığımız Ömer Faruk Sorak  var.

Bilenler bilir Zeytinburnu Buz Hokeyi Takımı‘nın öyküsü, 2009 yılında kurulan mobil buz pistinin gençler tarafından tahrip edilmesiyle başlar. Aralarında madde bağımlılarının da olduğu bir grup gençle kurulan takım önce lige yükselir; ardında da ver elini Avrupa!

Bugünlerde 6 sporcusu milli takımda olan Zeytinburnu Belediyesi Buz Hokeyi Takımı Ekim 2016’da Avrupa’da zafer kupasını kaldırmıştı. Bu hikayeden yola çıkılarak yazılan senaryo filmleştirilerek 2018’de sinemalarda olacak.

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up