Zeynofilm’den European Women Audıovısual Network Toplantılarına Ev Sahipliği

Etkinlikler

Başarılı yapımcı Zeynep Özbatur Atakan’ın yapım şirketi Zeynofilm; görsel-işitsel alanda üretim yapan kadınların güçlerini birleştirmesi, üretimlerini tanıtması ve bilgilendirmesi için oluşturulan European Women Audiovisual Network (EWA) oluşumunun toplantılarına ev sahipliği yaptı.

Zeynofilm'den European Women Audıovısual Network Toplantılarına Ev Sahipliği

2010’un sonundan 2012’ye kadar Madrid merkezli CIMA – İspanyol Görsel-İşitsel Kadın Meslek Çalışanları altında bir proje olarak yürütülen EWA Network; Ocak 2013’ten itibaren bağımsız hukuki kimliğine kavuştu. Görsel-işitsel alanda, kadın ve erkek yönetmenlerin aynı imkana sahip olması gibi,  çalışanlar arasında cinsiyet eşitliğini ve bu alana üretilen içerik içinde, kadınların daha dengeli ve adil bir şekilde temsil edilmesini sağlamayı amaçlayan EWA Network’ün, görsel-işitsel alanda ilk odağını filmler oluştururken, sonraki çalışmalar ise video oyunları, televizyon ve online medyayı kapsıyor.

Şu ana kadar 200 üyesi bulunan EWA Network’ün; İspanya başta olmak üzere, Türkiye, İngiltere, Fransa, Polonya, İrlanda, Almanya, Yunanistan, Hırvatistan ve İtalya’dan üyeleri bulunuyor. Çoğunluğunu yapımcı ve yönetmenlerin oluşturduğu üyeler arasında aynı zamanda birçok bestekar, menajer ve teknik ekip elemanı da yer alıyor.

Zeyno Film’in, Türkiye bölümünü yürütmek konusunda öncülük ettiği European Women Audiovisual Network (EWA) oluşumu; yönetici müdürü Francine Raveney’nin geçtiğimiz hafta İstanbul’a gelmesinin ve gerçekleşen toplantıların ardından Türkiye’den bu iletişim ağına üye almaya başladı. Festivallerde etkinlikler, film fonları ile ilişkiler ve eğitimler organize eden EWA Network; 6 Eylül Cuma günü ise 20 kişilik bir gruba ilk sunumunu gerçekleştirdi

Önümüzdeki günlerde Zeyno Film’deki sunumları ve üye alımı devam edecek olan platforma; yılbaşına kadar, Türkiye’de sinema alanında üretim yapan kadınların tanıtıldığı bir sunum da eklenecek.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up