Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Genç Galadriel’i Bulundu

Diziler Günün Haberi

His Dark Materials ve Saint Maud gibi yapımlarla adından söz ettiren Morfydd Clark, Yüzüklerin Efendisi dizisinde genç Galadriel’e hayat verecek.

Amazon, JRR Tolkien’in ‘Yüzüklerin Efendisi’ romanlarından uyarlanacak televizyon dizisi üretme haklarını 250 milyon dolar karşılığında elde etmişti. Senaryosunu JD Payne ve Patrick McKay ikilisinin kaleme alacağı dizinin Aragorn’un gençlik yıllarını konu alması planlandığı söylenmişti.

Game of Thrones senaristlerinden Bryan Cogman’ın ise danışman olarak yer aldığı dizinin yönetmenliğini ise J.A. Bayona’nın üstleneceği açıklamıştı.

Filmin oyuncu kadrosunda yer alacak ilk isim Markella Kavenagh olmuştu. Daha sonra ise kadroya Will PoulterJoseph Mawle ve Ema Horvath gibi isimlerin dahil olduğu açıklanmıştı.

Amazon tarafından hazırlanan dizinin oyuncu kadrosuna dâhil olan son isim genç oyuncu Morfydd Clark oldu. Clark, heyecanla beklenen dizide genç Galadriel‘e hayat verecek. 

Yüzüklerin Efendisi serisinin en sevilen karakterleri arasında yer alan Galadriel’i hem üçlemede hem de Hobbit filmlerinde Cate Blanchett canlandırmıştı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up