Yüzüklerin Efendisi Dizisine İkinci Sezon Onayı

Diziler Günün Haberi
Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonu çekim aşamasındayken ikinci sezon hazırlıkları da başladı. Dizinin iki sezonunun peş peşe yayınlanacağı açıklandı.

Amazon, JRR Tolkien’in ‘Yüzüklerin Efendisi’ romanlarından uyarlanacak televizyon dizisi üretme haklarını 250 milyon dolar karşılığında elde etmişti. Senaryosunu Star Trek 4, Jungle Cruise ve Godzilla vs. Kong‘un senaristlerinden JD Payne ve Patrick McKay ikilisinin kaleme alacağı dizinin Aragorn’un gençlik yıllarını konu alması planlandığı söylenmişti.

Game of Thrones senaristlerinden Bryan Cogman’ın ise danışman olarak yer aldığı dizinin yönetmenliğini üstlenecek isim de geçtiğimiz aylarda belli olmuştu. Yüzüklerin efendisi dizisinin ilk iki bölümünü Lo imposible, Jurassic World: Fallen Kingdom ve A Monster Calls gibi yapımlarla tanınan J.A. Bayona yönetecek.

Amazon’da yayınlanacak olan dizinin henüz ilk sezonu çekim aşamasındayken ikinci sezonu için de çalışmalar başladı.

Dizinin ilk sezonunun prömiyer tarihi tam olarak açıklanmazken 2021’de yayınlanması bekleniyor. İkinci sezonu ise ilk sezondan sadece 4-5 aylık bir aradan sonra yayınlanacak.

Dizinin kadrosunda şimdilik İngiliz oyuncu Will Poulter, Avustralyalı oyuncu Markella Kavenagh ve Game of Thrones’ta Benjen Stark’ı canlandıran İngiliz oyuncu Joseph Mawle’ın olduğu açıklandı.

J.R.R. Tolkien tarafından yazılan, filme uyarlanarak Hollywood’da en yüksek gişe hasılatına ulaşan Yüzüklerin Efendisi’nin dizi versiyonunun çekimleri Yeni Zelanda’da başlayacak. Dizi, gelmiş geçmiş en büyük bütçeli yapım olmaya aday. 1.3 milyar dolar olarak belirlenen bütçeyle dizinin bugüne kadarki en pahalı yapım olacağı belirtiliyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up