Yüzüklerin Efendisi Dizisi Yolda

Diziler Günün Haberi
Yüzüklerin Efendisi Dizisi Yolda
Tolkien’in sevilen eseri Yüzüklerin Efendisi şimdi de dizi oluyor. Warner Bros,  Amazon ile anlaşmaya vardı. Bu hareketin altında, Warner Bros, ile Tolkien Vakfı arasındaki davanın sona ermiş olması da yatıyor.

Amazon, The Fellowship of The Rings öncesini anlatan dizi için çalışmalara başladı. Dizinin ilk etapta beş sezon olacağı açıklandı. Söylentiler arasında dizinin ilk sezonunun Aragorn’un gençlik dönemine odaklanacağı ve kaynak olarak kitabın yanı sıra J.R. R. Tolkien’in  kişisel notlarından ve çalışmalarından da yararlanılacak. Diğer sezonlarda ise ana karakterlerin değişeceği de gelen bilgiler arasında. Bu projenin ardından Yüzüklerin Efendisi’nin evreninde geçecek çok sayıda spin-off da çekilecek. Gandalf karakterine hayat veren Ian McKellen‘ın dizinin kadrosuna katılmak istediğini de hatırlatalım.

 

Warner Bros. Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit üçlemelerinden bir koyup gişeden üç almıştı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up