‘Yunus Emre’ Ramazan’da TRT’de

Türkiye

Varlıktan Yokluğa Uzanan Bir Öykü; Aşkın Yolculuğu ‘Yunus Emre’ Trt’de başlıyor.

yunus-emre-trt-ekranlarinda-h1434653640

Yönetmenliğini Kamil Aydın’ın yaptığı Aşkın Yolculuğu ‘Yunus Emre’ dizisi Ramazan ayı boyunca hafta içi her gün saat 22:00 de TRT 1’de yayınlanacak.
Zamanının en ünlü ilim merkezi olan Konya Karatay Medresesinde, dönemin büyük müderrislerinden eğitim alan Yunus’un, Nallıhan’a kadı olarak atanmasıyla başlayacak olan hikayede, Moğol zulmünün yaşattığı mağduriyet ve devlet yönetiminde ki sıkıntıları, ayrıca bunlar için yapılmaya çalışılan çözüm yollarını önce adâlet temsilcisi olan Kadı Yunus’un gözünden, sonrasında ise Tapduk Emre’ye biat ederek dervişlik hırkasını giyen Yunus Emre’nin gözünden izleyeceğiz.

Ramazan ayı boyunca TRT1 ekranlarında yayınlanacak olan dizide Yunus Emre’yi, Diriliş Ertuğrul’da Şahabettin Atabey karakterini ekrana taşıyan Göktan Atalay canlandırırken Tapduk Emre’yi Payidar Tüfekçioğlu, Molla Kasım’ı Baran Akbulut, Bacım Sultan’ı Seda Tosun, Ahi Mesud’u Mehmet Çepiç ve Hanım Ağa’yı Asuman Çakır oynayacaklar.

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up