Yunus Emre Enstitüsü’nden “Türk Sineması Yaz Okulu”

Manşet

Yunus Emre Enstitüsü (YEE), 2010 yılından bu yana gerçekleştirdiği Türkçe Yaz Okulu kapsamında, İstanbul Şehir Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirdiği “Türk Sineması Yaz Okulu” ile bir ilke imza atıyor.

30 Temmuz – 12 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek programa, 20 ülkeden lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi alan öğrencilerin yanı sıra film sektörü çalışanlarının da yer aldığı 23 kişi katılacak. Katılımcılar Türk sinema tarihi, Türk filmi gösterimi ve analizi, Türk sinema tarihinin dönüm noktaları, Türk sineması ekseninde edebiyat uyarlamaları ve daha birçok başlıkta, sinema tarihinin önemli isimleri ve akademisyenlerinden dersler alacak.

Seminerler, söyleşiler, mini paneller, saha gezileri, yönetmenler ile buluşma ve şehir gezileri fırsatları ile zengin içerikli bir eğitim alarak, Türk sinemasının gelişimi, durumu, uluslararası alandaki bilinirliği ve yapıtları hakkında bilgi alacak olan katılımcılar, Türk sinemasını yerinde tanıma fırsatı bulacak.

ABD, İngiltere, Azerbaycan, Bosna Hersek, Fas, Fransa, Güney Afrika, Hırvatistan, Hollanda, İran, İtalya, Kosova, Lübnan, Macaristan, Mısır, Polonya, Romanya, Rusya ve Sırbistan’dan katılımcılarla gerçekleştirilecek program Türkçe Yaz Okulu ile eş zamanlı sona erecek.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up