‘Yozgat Blues’ Saraybosna’dan destekle döndü

Manşet Türkiye

22-30 Temmuz 2011 tarihleri arasında yapılan Saraybosna Film Festivali sona erdi. Fon verdiği destekler içerisinde Eurimages ödülü adıyla verdiği parasal katkıyı Mahmut Fazıl Coşkun’un Yozgat Blues adlı projesine sağladı. Yozgat Blues 30 bin avroluk para ödülünün sahibi oldu. Aynı fon içerisinde üç kişiden oluşan ayrı bir jüri ile verilen ve çekilmekte olan projelerin değerlendirildiği bölümde ise Ali Aydın’ın Poşet adlı filmi 80 bin avroluk post prodüksiyon destek ödülünün sahibi oldu.

Festivalde en iyi film Avusturya yapımı Breathing – Atmen adlı yapım oldu. Belgesel film yarışması bölümünde İnsan Hakları ödülü ise yönetmenliğini İmre Azem’in yaptığı Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir adlı Türkiye-Almanya ortak yapımına gitti. Bu ödülü alan filmin yapımcısı 3 bin avroluk para ödülünün de sahibi oluyor. Festival kapsamında yapılan Cinelink isimli film destekleme programında ise iki Türkiye yapımı proje desteklendi.  Destekleme fonunun bu yılki jürisinde Türkiye’den de bir temsilci bulunuyordu. Türkiye’nin Eurimages temsilcisi Mehmet Demirhan Cinelink’in yedi temsilcisinden biriydi.

 Sinefesto.com

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up