YouTube’nin Sinema Kanalı Cinefix El Değiştirdi

Teknoloji

TV ve eğlence endüstrisinin önde gelen isimlerinden olan Lloyd Braun’un kurucusu olduğu Whalerock Industries, sahip olduğu Youtube kanallarından Cinefix’i Mashable‘a sattı.

Üç yıl önce içerik üretmeye başlayan Cinefix film endüstrisine odaklanmış bir Youtube kanalı. İçeriğinde 1.200’den fazla video ve 350 milyondan fazla izlenme sayısına sahip olan kanal sıkı bir izleyici kitlesine sahip. Mashable yaptığı satın almayla ilgili çok fazla detay açıklamazken, Cinefix’in kendi içinde bağımsız olarak içerik üretmeye devam edeceğini belirtmiş. Şirket aynı zamanda içerik üretimi konusunda Cinefix’i ayrıca destekleyecek.

Mashable son dönemde politika ve gündeme ilişkin haberleri azaltma kararı alıp, bunun yanında eğlence odağındaki içeriklere ağırlık verme kararı vermişti. Cinefix satın almasıyla bu stratejisini destekleyen şirketin önümüzdeki süreçte daha fazla Cinefix içeriğini haberleştirmesini bekleyebiliriz.

Kaynak:webrazzi

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up