YouTube’de Yüksek Kalite İzlenebilecek 15 Yerli Film

Keşfet Liste Manşet

Yerli yapım filmleri internet ortamında yüksek kalitede izlemek çoğu zaman mümkün olmaz. Hele ki yasal sınırların dışına çıkmadan bu keyfi yaşamak kolay değildir. Telif haklarını çiğnemeden içerik paylaşımı konusunda çeşitli çalışmalar yürütülürken, belki de en kolayı sayılabilecek olan filmlerin YouTube’a yüklenmesi diyebiliriz. Fanatik Film şirketi de bu konuda adım atarak birçok filmin internet ortamında ücretsiz yayınlanması sağlıyor. Bu listede yer alan filmler şirketin YouTube kanalında yayınlanan ve yakın dönemin izlenmeye değer filmlerinden bazılarını içeriyor. Keyifli seyirler dileriz.

Memleketimizde mesleklerinden mutsuz olanların sayısı hiç de az değil. Eğitim sisteminin bu noktada nasıl bir sebep – sonuç ilişkisi doğurduğu aşikar. İsmi sık sık değişse de milyonlarca insan aynı sınav sistemi ile okullarını, mesleklerini seçti ya da seçmek zorunda kaldı. Çözümü henüz bulunamayan bu sorunu konu edinen bir film Sınav. Film, günümüz gençliğinin sesi sesi oldu diyebiliriz.

2) Filmin içinde Cem Yılmaz varsa ister oynasın ister yazsın kitleler onu Cem Yılmaz’ın filmi olarak anar. Yahşi Batı da Cem Yılmaz’ın iyi işlerinden biri olarak hafızalarda yer edindi.

Ülkemizin kuruluşunda her yaştan insanın emeği bulunmaktadır. Dönemin çocuklarını da canları pahasına ellerinden geleni yaptılar… Murat Saraçoğlu’nun 120 filmi de hikayesini işte bu çocuklar üzerine kuruyor.

 

Kendine has kitlesi olan isimlerden biri Şafak Sezer. Kolpaçino serisi ile de kitlesini memnun eden işlere imza attı. Serinin Bomba filmi sizlerle.

Turgul’un yakın dönem işleri arasında en iyilerden biri Kabadayı filmi olsa gerek. Şener Şen’in performansı ile unutulmazlar arasına giren bir film.

Cem Yılmaz’ın Türk Sineması’na çeşitlilik katan bir diğer işi A.R.O.G. Filmin üzerinden yaklaşık 8 sene geçmiş olmasına rağmen espirileri hala dillerde.

Yavuz Turgul, Şener Şen ve Cem Yılmaz bir araya gelecek ve muhteşem bir film olmayacak! İnsanın inanası gelmiyor ama oluyor işte. İzleyenleri pek memnun etmese de izlemeyenler merak etmeden duramıyor. ‘Hayde’ klibiyle daha çok sevilen Av Mevsimi sizlerle.

 

Bazı sahneler filmden daha şöhretli olabilmektedir. Nefes: Vatan Sağ Olsun filmi izlememiş olsanız da muhakkak içtima sahnesi özellikle sosyal medyada karşınıza çıkmıştır.

 

Sinemamızda özel yeri olan filmlerden biri daha: Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? Ezel Akay’ın anlattığı bu hikayeden Haluk Bilginer’in ve Beyazıt Öztürk’ün öne çıkan performansları ile keyifli bir iş ortaya çıkıyor.

Hikayeci Mustafa Kutlu’nun eserinden senaryolaştırılan Uzun Hikaye filmini Osman Sınav yönetti. Kenan İmirzalıoğlu’nun başarılı performansı ile öne çıkan Uzun Hikaye görsel olarak da iyi bir iş.

Filmacass yapım şirketinin telif haklarına sahip olduğu Her Şey Çok Güzel Olacak, Eşkıya ve Gönül Yarası filmleri de listemizde yer alıyor.

Seyirci bazı filmlerle inanılmaz bağ kurar. Prodüksiyon falan umurlarında olmaz. 1998 yapımı Her Şey Çok Güzel Olacak da bu tarz filmlerden biri. Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson ile duygusal ve bir o kadar da komik bir hikaye sinema tarihimizdeki yerini aldı.

Türk Sineması’nın sıkışıp kaldığı 90’lı yıllarda Eşkıya ortaya çıktı kocaman bir pencere açtı, sinema seyircisi nefes aldı. Defalarca izlenecek filmler arasında yeri sabit olan Eşkıya sizlerle. Elbette yine Şener Şen ve Yavuz Turgul iş birliği ile…

Oyunculuğa başlamadan önce Anadolu’da öğretmenlik yapmış usta oyuncu Şener Şen’in öğretmen olarak yer aldığı proje ‘Gönül Yarası.’

Bonus: Yönetmen Sinan Çetin de kanalında filmlerini paylaşan isimlerden. Biz buradan özellikle Pardon‘u seçtik. Ferhan Şensoy’un nakış gibi işlediği espirileri yıllardır güldürmeye devam ediyor. Hikayenin temelinde dram yatsa da -ülkemizde bu tip durumlara alışık olduğumuzdan olsa gerek- gülmeye ‘acı acı’ devam ediyoruz.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up