Yönetmenliğe Adım Atışının 25. Yılı’nda İsmail Güneş İçin Vefa Programı

Etkinlikler

“Bizler; bir avuç sinemacı, sinemasever ve medya mensubu olarak,Türk Sineması’na 35 yıldan bu yana yönetmen yardımcısı, senarist, aktör, yönetmen, yapımcı, meslek örgütü başkanı ve ‘genç sinemacıların koruyucu-kollayıcı ağabeyi’ gibi pozisyonlarda sayılamayacak kadar çok emekleri geçen değerli sinema adamı İsmail Güneş’in beyazperdede yönetmenliğe ilk adımlarını atışının 25’inci yıldönümü (1986-2011) vesilesiyle, 25 Aralık 2011 Pazar günü bu güzide sanatçımıza ithafen bir ‘vefâ programı’ düzenlemiş bulunmaktayız.”

Ali Murat Güven

Yönetmen İsmail Güneş için böyle bir tanımlama yapıyor Sinema yazarı Ali Murat Güven ve büyük bir organizasyona imza atarak İsmail Güneş Vefa Programı için tüm sinemaseverleri davet ediyor.

Üsküdar Gençlik Merkezi’nde düzenlenecek programda, İsmail Güneş’in hafızalara kazınmış filmlerinden gösterimler olacak.
Ayrıca İsmail Güneş’in çekmiş olduğu film afişleri, lobi kartları ve kamera arkası fotoğraflarını içeren bir sergi davetlileri bekleyecek. Dopdolu programda bir de İsmail Güneş sinemasının kilometre taşlarını aktaran bir belgesel filmin gösterimi ve yine sanatçının çalışmalarının ulusal sinemamız içindeki yerini irdeleyen bir panel de gerçekleştirilecektir.

25 yıllık yönetmenlik hayatı boyunca Türk Sineması’na büyük emeği geçmiş olan, filmleriyle ses getiren, kendine özgü çizgisi olan, Beyaz Sinema alanında gönüllere taht kuran İsmail Güneş’in “Vefa Programı”na tüm sinemaseverler davetlidir. Bu günde O’nun yanında olmak ve tarihe şahit olmak istiyorsanız 25 Aralık’ta Üsküdar’a!

Programın Düzenleneceği Yer: Üsküdar Gençlik Merkezi, İstanbul
(Burhaniye Mahallesi Genç Osman Sokak No: 13 / Tel: 0216-557 71 98)

Tarih: 25 Aralık 2011 Pazar (Gün boyunca)

Program Akışı:

11.00 / Film Gösterimi: “Gün Doğmadan”, 1986
13.00 / Film Gösterimi: “Çizme”, 1991
15.00 / Film Gösterimi: “Beşinci Boyut”, 1993
17.00 / Film Gösterimi: “Sözün Bittiği Yer”, 2007
19.15 / Belgesel Film Gösterimi: “Sinemamızın Hiç Uslanmayan Muhalif Çocuğu”
19.30 / Panel: “Türk Sineması’nda İsmail Güneş Filmlerinin Yeri ve Değeri”
21.30 / Ödül Töreni, İsmail Güneş’ten Kapanış Konuşması ve Kokteyl
Ayrıntılı Bilgi İçin İrtibat Telefonu: (0536) 201 86 14

Sinefesto Haber Merkezi

Yorumlar

 

1 Yorum

  1. İSMAİL, SAN’ATIYLA; ALİMURUT BEY VE ONA DESTEK VERENLER DE, VEFALARIYLA, “YERE DÜŞMEYE YÜZ TUTAN VEFA’YI O MUTENA TATINA KOYDULAR. ”

    HEPİNİZİ TERİKLER…

    Reply

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up