Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

Yönetmenler Oyuncu Simsarı Değil!

Yayınlandı

tarihinde

SERRA YILMAZ: ‘YÖNETMENLER OYUNCU SİMSARI DEĞİL!’

Film Arası Sinema Dergisi’ne konuşan ünlü oyuncu Serra Yılmaz, yurt dışına açılan yönetmenleri fırsat olarak görenlere tepki gösterdi. ‘Yönetmenler oyuncu simsarı değil’ diyen ünlü oyuncu, Yılmaz Güney için ‘Türk sinemasına hem iyilik, hem de kötülük yaptı’ dedi.

Yayımladığı röportajlarla gündeme damgasını vuran Film Arası Sinema Dergisi, haziran sayısında ünlü sinema oyuncusu Serra Yılmaz’ı konuk etti. Gülcan Tezcan’ın sorularını yanıtlayan Serra Yılmaz, birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ferzan Özpetek ve Fatih Akın’ın Türk oyuncular için fırsat olup olmadığına yönelik soruya, ‘bu bakış açısına çok sinirleniyorum’ diyen Yılmaz, şunları söyledi:

YÖNETMENLER OYUNCU SİMSARI DEĞİL!

‘Fatih akın da Ferzan Özpetek de biri Alman öbürü İtalyan. İtalyan sinemasının parçası Ferzan Özpetek. Bunlar kendi düşledikleri filmleri yapıyorlar. Ferzan’la Fatih’in misyonu dünyada Türk oyuncularına fırsat sağlamak değil. Bu çok yanlış bir bakış. Buradaki oyuncularda ve insanlarda da böyle bir şey var. Ben sürekli tanık oluyorum ki birini ensesinden tutup getiriyorlar Ferzan’a. Çok iyi oyuncudur bak ilerde bişey yaparsın. Böyle olmuyor işte. Yönetmenin misyonu oyunculara casting ajanlığı yapmak değil ki kimi isterse onu oynatır. Türk oyuncuları kendi başlarının çaresine bakıp başka yerlerde oynasınlar. Her şeyden önce iyi Türkçe sonra da iyi yabancı dil konuşsunlar. Ben çok sinirleniyorum buna. Fırsat değil onlar sinemacı. Oyuncu simsarı değil.’

BAŞBAKANLA ÇILGINLIK YARIŞTIRIYORUZ

Aile ilişkileri ve komşulukla ilgili bir soruya da Başbakan Erdoğan’ın Çılgın Projesi’ne değinerek yanıt veren Serra Yılmaz, şunları söyledi: ‘Şimdi çılgınlık yarıştırıyoruz ya Başbakanla. Bir mecmua bana İstanbul hakkında çılgın projeniz nedir diye sordu. Ama bu Başbakan’ın açıklamasından önce sorulmuş bir soruydu ve ben onlara dedim ki ‘Benim çılgın projem İstanbul’u 1955 yılındaki haline döndürmek.’ İnsanların İstanbul’a bu kadar üşüşmesinin nedeni ne? İstanbul’un taşı toprağı altın. Normal, çünkü Diyarbakır’da iş yok, sanayi yok, baskı var. Öyle olunca bütün bunları orada halletmezsen buraya gelmeye devam eder insanlar. Dolayısıyla onu yok etmek için ciddi bir politika lazım. Yoksa İstanbul’a iki yeni şehir yapmak çılgınlık değil. Anadolu’da cazibe merkezleri oluşturmak lazım.’

YILMAZ GÜNEY HEM İYİLİK, HEM DE KÖTÜLÜK YAPTI

Ünlü oyuncu, Yılmaz Güney ile ilgili olarak da şunları söyledi: ‘Yılmaz Güney hem büyük iyilik hem büyük kötülük yapmıştır. Büyük iyilik yapmıştır çünkü Türk sineması lafı geçmiştir. Büyük kötülük yapmıştır. Kökenine uygun filmler yaptığından öyle bir beklenti yaratmıştır. Ve uzun yıllar boyunca o beklentiyle Avrupalı yaklaşmıştır Türk sinemasına. Dayak yiyen kadınlar, pos bıyıklı adamlar görecek diye. Onun için iki yönüyle bakmak lazım netice itibariyle.’

Röportajın tam metni, Film Arası Dergisi’nin Haziran sayısında.

14 SORUDA; ENGİN HEPİLERİ!

Son sayısında Ayaküstü bölümüne televizyon ve sinema dünyasının sempatik yüzlerinden oyuncu Engin Hepileri’yi konuk eden Film Arası Dergisi, 14 eğlenceli soruyla oyuncunun hayranlarına göz kırpıyor. Yönetmenler Murat Saraçoğlu, Gökhan Yorgancıgil’in yanı sıra, Fatih Atlas, Gökşen Aydemir, Regiman Deniz gibi çok sayıda genç ve yetenekli kalemin yer aldığı Film Arası Dergisi, Haziran sayısında dopdolu bir içerikle sinemaseverlerin karşısına çıktı. Dergi, Takva filmine ait güzel bir kareyi de okurlarına poster formatında hediye ediyor.


 

Film Arası Dergisi’ne İstanbul dışında bir çok ilimizde de ulaşabilirsiniz.  NT Mağazaları, Nezih Kitap ve bir çok seçkin kitabevinin de için de bulunduğu 200’ün üzerinde satış noktası ve ayrıntılı bilgi için http://www.filmarasidergisi.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz…

Film Arası Dergisi’nin Haziran Sayısı:

[Sinefesto Haber Merkezi]

 

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

Vizyondaki Filmler – 3 Aralık 2021

Bu hafta vizyonda hangi filmler var?

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bu hafta vizyonda hangi filmler var, sinemada ne izlesem diyenler… Vizyon menüsünde bu hafta 8 film sizleri bekliyor, işte o filmler…

Bağlılık Hasan

Bağlılık Hasan, geçimini baba mirası meyve bahçesi ve tarlasından sağlayan Hasan’ın, tarlasının tam ortasına dikilmek istenen elektrik direğinden kurtulmaya çalışırken, Hac için Mekke’ye gidişi yaklaştıkça geçmişine ve kendi içine doğru bir arayışa çıkmasını konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Fransız Postası (The French Dispatch)

20. yüzyılda hayali bir Fransız kasabasında geçen film, bölgenin popüler dergisi The French Dispatch of the Liberty, Kansas Evening Sun’da yayımlanan farklı farklı hikâyeleri odağına alıyor.

Fragman için tıklayın.

Titane

Titane, yıllar önce kaybolduğu iddia edilen bir adamın ortaya çıkmasıyla yaşananları konu ediyor. Özel müfettişler bir gün havaalanında yüzü morarmış bir adam bulur. Adam, kendisini on yıl önce kaybolan Adrien Legrand olduğunu iddia eder. Oğlunun bulunduğu haberini alan Adrien’in babası Vincent, on yıl boyunca yaşadığı kabusun artık sona erdiğini düşünerek genç adamı evine götürür. Bu süreçte bir dizi korkunç cinayet bölgeyi etkisi altına alır.

Fragman için tıklayın.

Aykut Enişte 2

Aykut Enişte 2, Gülşah ile evlenme arifesinde olan Aykut’un, ailenin eski eniştesinin ortaya çıkmasıyla başından geçenleri konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Clifford Büyük Kırmızı Köpek (Clifford the Big Red Dog)

Clifford the Big Red Dog, genç Emily Elizabeth’in, yavruyken yolunun kesiştiği fakat erişkinliğinde bir deve dönüşen kırmızı köpek Clifford ile maceralarını anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Resident Evil: Raccoon Şehri (Resident Evil: Welcome to Raccoon City)

Resident Evil: Welcome to Raccoon City, tüm dünyaya yayılan bir vahşetin Raccoon City’de zincirlerinden koptuğu gece yaşananları konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi

Mustafa H. Öztürk’ün yönetmen koltuğunda oturduğu “Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi” filminin oyuncu kadrosunda Serkan Şengül, Kadir Çöpdemir, Ergül Miray Şahin, Ali Uyandıran gibi isimler yer alıyor.

Fragman için tıklayın.

İşsiz Adam

Film, elini attığı her işten kovulan ve bu yönüyle adı çıkan Ömer’in hikâyesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Okumaya Devam Et

Türkiye

TRT Ortak Yapımı “Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi” 3 Aralık’ta Sinemalarda

Film 3 Aralık’ta vizyona giriyor!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Animasyon türündeki TRT Ortak Yapımı “Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi” filmi, 3 Aralık Cuma günü vizyona giriyor. 65 şehirde 250’den fazla sinema salonunda gösterime girecek olan film, sevimli ayı Babuş’u yakalamak isteyen hırsızları engellemeye çalışan canlı kuklaların ormanın derinliklerindeki maceralarını anlatıyor.

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Mustafa Öztürk’ün üstlendiği TRT Ortak YapımıKuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi3 Aralık’ta vizyona giriyor. Çocuk ve aile komedisi olan çizgi filmin reel karakterlerini ünlü oyuncular Kadir Çöpdemir, Serkan Şengül, Ali Uyandıran, Ergül Miray Şahin üstleniyor.

Uzun ve titiz bir çalışma ile hazırlanan film; arkadaşlık, iş birliği, tüm canlılara saygı ve güven gibi evrensel temaları işliyor. Büyük küçük herkese dostluğu, birlikte hareket etmenin önemini renkli ve canlı bir şekilde anlatan “Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi” tüm sinemaseverleri doğayla iç içe, neşeli bir dünyaya davet ediyor.

Serinin ilk filminden tanıdığımız Örs Usta, Cebir, Şaklaban, Hokkabaz, Pehlivan ve Sultan isimli canlı kuklalar Müşfik Amca ile yaşamaya devam eder. Müşfik Amca bir gün bir buluşma için evden ayrılmak zorunda kalır ve kuklaları yeğeni Aslı’ya emanet eder. Ormanda kamp yapmaya giden Aslı ve kuklaların başlarına gelecek maceralardan haberleri yoktur. Ormanda sevimli ayı Babuş’u yakalamaya çalışan hırsızlar Behçet ve Riko’yu tuzaklar kurarak engellemeye çalışacaklardır.

Okumaya Devam Et

Türkiye

Jason Statham’lı “İntikam Vakti” Rekor Kırdı

“İntikam Vakti” dublaj ve altyazı seçeneğiyle şimdi sinemalarda.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Guy Ritchie’nin yönetmen koltuğuna oturduğu, Jason Statham’ın başrolünü üstlendiği “İntikam Vakti”, Türkiye’de bu yılın iyi stüdyo dışı film açılışını yaptı.

Aksiyon sinemasının en önemli yıldızlarından Jason Statham, “İntikam Vakti” ile iki yıllık aranın ardından beyaz perdeye döndü. Usta yönetmen Guy Ritchie’nin yönetmen koltuğuna oturduğu İntikam Vakti, Türkiye’de vizyona girdiği ilk üç gününde büyük bir beğeniyle izlenerek pandeminin başlangıcından bu yana en iyi stüdyo dışı film açılışı yaparak rekor kırdı.

Ünlü yönetmen Guy Ritchie ile yıldız oyuncu Jason Statham’ın dördüncü kez birlikte çalıştığı İntikam Vakti, nefes kesen bir hesaplaşma öyküsü anlatıyor.

Bir an olsun düşmeyen temposu ile sinema salonlarında aksiyon fırtınası yaratacak filmin hikayesi şöyle: Varlıklı ve güçlü bir adam olan H, her hafta milyonlarca dolarlık taşıma işi yapan bir zırhlı araç şirketinde özel güvenlik görevlisi olarak işe girer. Olağanüstü yetenekleriyle tüm soygun girişimlerini neredeyse tek başına engelleyen H’in bu işte neden çalıştığını kimse anlayamaz. H’in aklında ise tek bir şey vardır: Oğlunun intikamını almak.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler