Yönetmen Mirtahmasb için kampanya

Dünya Manşet Türkiye

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali programı kapsamında, çektiği bir film nedeniyle İran’da ev hapsinde tutulan İranlı yönetmen Jafar Panahi ve Panahi’nin ev hapsinde geçirdiği günleri konu alan ”Bu Bir Film Değil” adlı filmi nedeniyle yurt dışına çıkma yasağı getirilen yönetmen Mojtaba Mirtahmasb’ın özgürlüklerinin iade edilmesi talebiyle kampanya yürütülecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, festival süresince kurulan stantlarda İranlı yönetmenlere özgürlük isteyen özel kartlar dağıtılacağı bildirildi.
Konuklar ve izleyiciler tarafından imzalanan kartların, İran Büyükelçiliğine iletileceğinin belirtildiği açıklamada, Jafar Panahi ve Mojtaba Mirtahmasb’ın Altın Portakal’a katılmasının engellenmesi durumunda, festivalin ödül törenlerinde ve filmin gösteriminin yapılacağı salonda iki yönetmenin koltuklarının boş bırakılacağı da kaydedildi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up