Yönetmen Alfonso Cuaron’dan Yer Çekimsiz Ortamda “The Gravity”

Dünya

“Harry Potter ve Azkaban Tutsağı” filmiyle tanıdığımız Meksikalı yönetmen Alfonso Cuaron, bir uzay macerasını konu alan son filmi “The Gravity“yi San Diego’da, Comic-Con fuarında tanıttı. Filmin başrol oyuncularından Sandra Bullock da Cuaron’a eşlik etti.

Yönetmen Alfonso Cuaron’dan Yer Çekimsiz Ortamda “The Gravity”

Başrollerde Sandra Bullock’un yanı sıra George Clooney’ye yer veren film ,uzay gemileriyle kaza geçiren bir ekibin uzay boşluğunda yaşadığı gerilime odaklanıyor. Çekimler için yer çekimsiz ortam simülasyonu sağlayan bir küpte saatlerini geçiren Sandra Bullock’un belirttiği gibi, bu deneyim uzay yolculuğundan çok da farklı değil: “Yaratıcılığın önemli bir araç olduğunu öğrendim. Filmin sesi parçalar halinde, sekansların dışında yapıldı. Çekimlerde enkazın göğsüme doğru yükselmeye başlamasıyla vücudumu belirli bir süreyle sabit tutmaya çalıştım. Sonra çekim devamlılığını sağlamak gerekiyordu. Yoksa bu planları filmde bir araya getirmek mümkün olmazdı.” Yönetmen Cuaron da Sandra Bullock’un performansından etkilendiğini şu sözlerle ifade etti: “Tabii Sandra da tüm dans yeteneğini ortaya koydu. Bu çok belirli bir oyunculuk isteyen bir filmdi. O da balerin gibiydi.”

The Gravity’de Sandra Bullock, ilk kez uzaya çıkan bir tıp mühendisini, George Clooney ise son uzay yolculuğunu gerçekleştiren deneyimli bir astronotu canlandırıyor. Bir kaza sonucu uzay boşluğuna sürüklenen ve Dünya ile bağları kopan çift, sınırlı oksijenle hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Filmin vizyona girmeden yayınlanan fragmanında patlama sahneleri sesli olsa da yönetmen Cuaron, The Gravity’de uzayın sessizliğine sadık kaldı. The Gravity, 70. Uluslararası Venedik Film Festivali’nin açılışını yapacak yapımlar arasında.

Euronews

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up