Yolu Dört Gözle Beklenen Süper Kahraman Filmleri

Liste Manşet

Fantastik film sevenler, süper kahramanların yolunu gözleyenler…
İlk filmleri ve devamları ile beyaz perdenin beklenen kahramanları bu listede.

Süper kahraman filmi sevenlerde tüm sinemaseverler gibi bu yıl COVID-19 radarına yakalandı. Filmler ertelenmiş olsa da çoğunun yeni vizyon tarihleri belirledi. İşte merakla beklenen, en dikkat çekici süper kahraman filmlerinin vizyon tarihleri sizlerle.

Wonder Woman 1984
Vizyon Tarihi: 14 Ağustos 2020

Gal Gadot’un başrolünde yer aldığı, ilk filmiyle adından söz ettiren Wonder Woman serisinin devam halkası olan Wonder Woman 1984, karakterimizin Soğuk Savaş döneminde üstlendiği misyonu gözler önüne serecek.

Fragman için tıklayın

Black Widow
Vizyon Tarihi: 6 Kasım 2020

Marvel Sinematik Evreni’nde ilk kez 2010 yılında vizyona giren Iron Man 2 ile görünen Black Widow, Yenilmezler ekibinin süper güçleri olmayan az sayıdaki üyesinden biri olsa da, ekibin vazgeçilmez bir parçası olarak öne çıkıyordu.

Geçmişinde yaşadığı travmalara dair çok az veriye sahip olduğumuz Black Widow’un solo filminde karakterin, çok gizli Sovyet beyin yıkama ve eğitim programı Red Room’da geçen travmatik geçmişinin masaya yatırılacak.

Fragman için tıklayın

Venom: Let There Be Carnage
Vizyon Tarihi: 25 Haziran 2021

Venom adı verilen bu organizmanın taşıyıcısı olan Eddie Brock’un hikayesinin anlatıldığı “Venom” filminin 2. devam halkası olan yapımın başrolünü bir kez daha Tom Hardy üstleniyor.

Fragman için tıklayın

The New Mutants
Vizyon Tarihi: Belirsiz

Josh Boone‘nin yönettiği filmin kadrosunda Game of Thrones‘ten tanıdığımız Maisie Williams, son olarak Split‘te karşımıza çıkan Anya Taylor-Joy ve Charlie Heaton gibi isimler var. Yeni Mutantlar adıyla ülkemizde gösterime girecek film Charles Xavier‘in okulunun ilk mezunlarını konu edinecek.

Fragman için tıklayın

The Eternals
Vizyon Tarihi: 12 Şubat 2021

“The Eternals”, kozmik varlıklar olan Celestiallar’ın milyonlarca yıl önce insanlar üzerinde deneyler yaparak Eternallar ve Deviantlar’ı yaratma hikayesini anlatıyor. Süper güçlere sahip iki grup, hangi ırkın daha yüce olduğunu kanıtlamak için tarih boyunca birbiriyle mücadele ediyor.

Fragman için tıklayın

Morbius
Vizyon Tarihi: 19 Mart 2021

Jared Leto‘nun muzdarip olduğu kan hastalığına deva bulmaya çalışırken insanüstü-yarı vampir bir varlığa dönüşen bilim insanı Dr. MichaelMorbius‘a hayat verdiği film, Sony’nin dünya genelinde ticari başarıya ulaşan Venom filmiyle başlattığı Spider-verse film evreninin yeni bir halkası.

 Daniel Espinosa‘nın yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Leto‘nun yanı sıra Jared Harris, Adria Arjona, Matt Smith, Tyrese Gibson gibi isimler yer alıyor.

Fragman için tıklayın

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
Vizyon Tarihi: 7 Mayıs 2021

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, babası tarafından suikastçı olmak üzere yetiştirilen Shang-Chi’nin hikayesini konu ediyor. Shang-Chi’nin babası ölümsüz bir büyücüdür. Babası tarafından suikatçı olmak üzere eğitilen Shang-Chi aynı zamanda simya ve insanüstü güçlerle dövüş tekniklerini geliştirir. Babasının yıkıcı güçlere sahip biri olduğunu öğrenen Shang-Chi, güçlerini onun imparatorluğunu yıkmak için kullanacaktır. Babasının düşmanıyla dost olan kahraman, dünyayı gezecek ve birçok süper kahramanla yolları kesişecektir.

Fragman için tıklayın

The Batman
Vizyon Tarihi: 1 Ekim 2021

DC Comics sinema evreninin süper kahramanı olan Batman’ın “The Batman” adını taşıyan solo filminin kadrosunda Batman rolüyle Robert Pattinson; Catwoman rolüyle Zoe Kravitz; The Riddler rolüyle Paul Dano ve Jim Gordon rolüyle Jeffrey Wright, Alfred rolüyle Andy Serkis, The Penguin rolüyle Colin Farrell, Carmine Falcone rolüyle John Turturro gibi isimler yer alıyor.

Fragman için tıklayın

Doctor Strange in the Multiverse of Madness
Vizyon Tarihi: 25 Mart 2022

Zaman Taşı’nın koruyucusu Doktor Strange’in maceraları kaldığı yerden devam ediyor. “Doktor Strange”in devam halkası olan yapımda Sherlock dizisindeki kurgusal dedektif rolü ile ünlenmesinin ardından Wikileaks: Beşinci Kuvvet, Bilinmeze Doğru Star Trek ve The Imitation Game: Enigma gibi yapımlarda karşımıza çıkan Benedict Cumberbatch ünlü Doktor Strange’e bir kez daha hayat veriyor. İlk filmin yönetmeni Scott Derrickson’ın devam halkasında da kamera arkasına geçeceği yapımda Strange’in sadık yardımcısı usta Wong rolünü bir kez daha Benedict Wong üstleniyor.

Fragman için tıklayın

Untitled Spider-Man Sequel
Vizyon Tarihi: 5 Kasım 2021

Yeni nesil Spider-Man serisinin devam niteliğinde olan filmin oyuncu kadrosunda, Holland ve Zendaya yer alıyor. Filmin yönetmenliğini, John Watts üstleniyor.

Fragman için tıklayın

The Suicide Squad 2
Vizyon Tarihi: 8 Ağustos 2021

2016 yapımı Suicide Squad: Gerçek Kötüler filminin devam halkası.

Fragman için tıklayın

Black Adam
Vizyon Tarihi: 22 Aralık 2021

Shazam!’ın spin-off‘u olan filmde, anti kahraman Black Adam’a odaklanılıyor. Dwayne Johnson’ın Black Adam’ı canlandırdığı filmin yönetmen koltuğunda Jaume Collet-Serra oturuyor.

Fragman için tıklayın

Thor: Love and Thunder
Vizyon Tarihi: 11 Şubat 2022

Taika Waititi’nin yönetmenliğini üstlendiği Thor serisinin 4. devam filmidir.

Fragman için tıklayın

Shazam 2
Vizyon Tarihi: 1 Nisan 2022

İhtiyaç anında söylediği sihirli sözcüklerle bir süper kahramana dönüşen Shazam’ın hikayesinin anlatıldığı Shazam! 6 Güç filminin devam halkası olan yapımda, süper kahramana bir kez daha Zachary Levi hayat veriyor.

Fragman için tıklayın

Spider-Man: Into the Spider-Verse Sequel
Vizyon Tarihi: 7 Ekim 2022

Spider-Man: Into the Spider-Verse 2, radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılmasıyla bambaşka bir dünyaya adım atıp, özel yeteneklerle donanan Miles Morales’in maceralarını konu ediyor. Spider-Man: Into The Spider-Verse’ün devam halkası olan yapımın yönetmen koltuğunda Joaquim Dos Santos oturuyor.

Fragman için tıklayın

Black Panther 2
Vizyon Tarihi: 6 Mayıs 2022

Black Panther serisinin devam halkası olan yapımın yönetmen koltuğunda ilk filmin de yönetmenliğini üstlenen Ryan Coogler oturuyor. Black Panther’de babasının ölümünden sonra Wakanda Kralı olan T’Challa’nın, Wakanda ve bütün dünyanın geleceğini tehlikeye atan zorlu bir savaşa katılması ve düşmanlarını yenmek, halkının güvenliğini ve yaşam biçimini korumak için verdiği mücadele konu ediliyordu.

Fragman için tıklayın

The Flash
Vizyon Tarihi: 3 Haziran 2022

Bir bilim insanı olan Barry Allen, laboratuvarında çalıştığı sırada beklenmedik bir olayla karşı karşıya kalır. Fırtınalı bir gecede düşen yıldırım, Allen’ın kimyasallarını, kendisini ve malzemelerini korkunç bir şekilde çarpar. Barry tam bu esnada kimsenin hayal dahi edemeyeceği süper güçler kazanır. Artık inanılmaz hızlı bir şekilde hareket edebilmektedir. Kendi şehri olan Central City’nin suçlularının karşısında durabilecek bir süper kahramanı vardır.

Fragman için tıklayın

Captain Marvel 2
Vizyon Tarihi: 8 Temmuz 2022

Yönetmen koltuğunda Anna Boden ve Ryan Fleck’in oturduğu 2019 yapımı Captan Marvel filminin devam halkası olan yapımda, süper güçlere sahip olan Captan Marvel’a dönüşen Carol Danvers’e bir kez daha Brie Larson hayat veriyor.

Fragman için tıklayın

Aquaman 2
Vizyon Tarihi: 16 Aralık 2022

Aquaman’in devamı niteliği taşıyan 2. filmin, henüz açıklanan bir konusu yok. Henüz yönetmeninin de kim oladuğu açıklanmayan filmin başrollerinde yine Jason Momoa, Amber Heard ve Yayha Abdul-Mateen II’nun yer alması bekleniyor.

Fragman için tıklayın

Batgirl
Vizyon Tarihi: Belirsiz

Joss Whedon’un yazıp yöneteceği DC evreninin kadın karakterlerinden Batgirl’ün filmidir.

Fragman için tıklayın

Green Lantern Corps
Vizyon Tarihi: Belirsiz

Film, gezegeni korumak amacıyal kurulan Green Lantern Corps’un, irade yüzüklerine sahip insan veya farklı türlerden oluşan üyelerine odaklanıyor. 

Fragman için tıklayın

Justice League Dark
Vizyon Tarihi: Belirsiz

DC çizgi romanından adapte edilen fantezi ve bilimkurgu türündeki filmde, bir anti- kahraman timi adaletsizliğin oluştuğu durumlara müdahale etmek için geliyor fakat farklı yöntemlerle. DC evreninde doğaüstü güçlere sahip olan John Constantine, Madame Xanadu, Deadman, Shade, Changing Man ve Zatanna Jutice League’nin kötü karakter uyarlamasıdır. Justice League of America’nın aksine doğaüstü dünyanın tehdidinin üzerinde duran film, daha fazla karanlık evren sunuyor.  

Fragman için tıklayın

Kaynak: Collider

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up