Yılmaz Erdoğan’dan Yeni Sinema Yasasına Destek

Manşet Türkiye

Yılmaz Erdoğan sosyal medya üzerinden yaptığı basın açıklamasında, Kültür ve Turizm Bakanlığının yeni sinema yasasını desteklediğini duyurdu.

Aralarında Karakomik Filmler ve Recep İvedik 6’nın da bulunduğu birçok filmin yapımcısı, sinema biletlerinin fiyat artışından duydukları rahatsızlığı TESİYAP (Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Derneği) çatısı altında SİSAY (Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği) ile bir araya gelerek belirtmişlerdi. Toplantı sonucunda ortak bir karar alınamaması nedeniyle birçok yapımcı filmlerini vizyondan çekme kararı almıştı.

Uzun süredir devam eden yapımcılar ve sinema salonu işletmecileri arasındaki anlaşmazlık sonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı, taraflar arasındaki gerilimi sona erdirebilecek yasa tasarısını kamuoyuna sundu.

Bugün ise yapımcılar cephesinden bir basın açıklaması geldi.

Yılmaz Erdoğan sosyal medya hesaplarından paylaşılan açıklama; SESAM, ASİTEM, BSB, FİYAB ve SETEM gibi farklı kuruluşların ortak bildirgesi niteliğini taşıyor. Böylelikle yalnızca yapımcıların değil, birçok önemli sinema kuruluşunun da desteği Mars grubuna karşı birleşmiş durumda.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up