Yılmaz Erdoğan’dan Yeni Sinema Programı Yolda

Türkiye

TRT 2’nin yeni programı “Yılmaz Erdoğan ile Öğrence”, 7 Kasım’dan itibaren her cumartesi saat 20.00’de ekranlara geliyor. Erdoğan; yazar, yönetmen ve oyuncu olarak birikimini yazar adayları, sinema ve tiyatro severlerle paylaşıyor.

Üretken bir anlatıcı olarak yazıp yönettiği filmlerde seyirciyi farklı hikâye geleneklerinin örnekleriyle buluşturan; 80’li yıllarda başladığı televizyon odaklı senaryo yazarlığına, 90’lı yıllarda tiyatro, 2001 yılında da sinema ile devam eden Yılmaz Erdoğan, Öğrence programı ile tüm tecrübe ve birikimini izleyiciye aktarıyor.

Bir sınıf ortamında geçen ve 13 bölümden oluşan Öğrence‘de Erdoğan, senaryo yazarlığı alanına meraklı olan ve yazmak isteyen her yaştan yazar adaylarına yol gösteriyor. Programda, uluslararası kurallara uygun biçim-içerik dengesi içinde senaryo yazma tekniklerini kendine has diliyle anlatan Erdoğan, öğrenme ile eğlenceyi birleştiren bir üslup tercih ediyor.

Yılmaz Erdoğan ile Öğrence, 7 Kasım’dan itibaren her cumartesi saat 20.00’de TRT 2’de ekranlara geliyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up