Yıldızlar aynı filmde buluşuyor…

Dünya Manşet

Can Dostum (Good Will Hunting) filmiyle ‘En İyi Özgün Senaryo’ dalında Oscar kazanan Matt Damon ve Ben Affleck yeniden aynı filmde.

Can Dostum (Good Will Hunting) filmiyle “En İyi Özgün Senaryo” dalında Oscar kazanan Matt Damon ve Ben Affleck ikilisi, kötü şöhretiyle ünlü suçlu Whitey Bulger’in hayat hikâyesinin anlatılacağı projede tekrar buluştu. Henüz ismi belli olmayan filmin yönetmen koltuğunda oturacak olan Affleck, aynı zamanda filmin başrolünü Damon ile paylaşacak.

Beyazperde.com’un haberine göre; Boardwalk Empire’ın yaratıcısı Terence Winter tarafından yazılan senaryo, Whitey Bulger’in çocukluğundan Boston’ın yeraltı dünyasına uzanışına ve sonrasında FBI muhbiri olup izini kaybettirdiği zamana dek geçen süreyi kapsıyor. 1994’de FBI’ın kendisini tutuklayacağı bilgisini aldıktan sonra kayıplara karışan Bulger, uzun bir süre “En Çok Arananlar” listesinde bulunmuş ve son olarak da geçtiğimiz Haziran ayında yakalanmıştı. Bir not olarak ekleyecek olursak, daha önce Köstebek (The Departed)’de Jack Nicholson’ın canlandırdığı Frank Costello karakteri Bulger’den esinlenilerek perdede hayat bulmuştu.

Suç draması konusunda yeteneğini açık eden Affleck ve Boston’ın suçla örülü dünyasında geçen The Departed’ta iyi bir performans sergileyen Damon’ın ortaklığından kaliteli bir proje çıkacağından eminiz. Son olarak filmde yardımcı rollerden birinde Ben Affleck’in kardeşi Casey Affleck’in de rol alacağını ekleyelim.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up