Yeşim Ustaoğlu’nun Sırtlarındaki Hayat Belgeseli Ücretsiz Erişime Açıldı

Türkiye
Yeşim Ustaoğlu‘nun Sırtlarındaki Hayat isimli belgeseli, İstanbul Modern Sinema’nın web sitesi üzerinden ücretsiz erişime açıldı.

Salgın nedeniyle kapılarını geçici olarak kapatmak durumunda kalan İstanbul Modern Sinema, sanatseverlerle dijital platformlarda buluşmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl müzenin Yönetmenlerle Buluşma programında, bugüne kadar çektiği tüm filmleriyle sinemaseverlerin karşısına çıkan Yeşim Ustaoğlu’nun bu kez belgeseli izlemeye açıldı.

Yeşim Ustaoğlu’nun desteğiyle, İstanbul Modern’in web sitesi üzerinden izlemeye Sırtlarındaki Hayat isimli belgesel, 16-30 Nisan arasında ücretsiz olarak izlenebilecek.

Rize’nin Çamlıhemşin, Topluca köyünde çekilen belgesel bölgede yaşayan kadınların yaşamlarını konu alıyor. Belgesel, sırtlarında taşıdıkları ağır fiziksel yüklerin yanı sıra yaşam şartlarının zorlukları ve ailelerini çekip çevirmenin de getirdiği ağır yükün altında ezilmeden büyük bir dayanıklılık gösteren, her şeye rağmen şarkılarından ve yüzlerindeki gülümsemeden vazgeçmeyen kadınlara odaklanıyor. Uçsuz bucaksız ormanlarla çevrili, dinmeden yağan yağmurların ve akarsuların seslerinin yankılandığı bölgeye içeriden bir bakış sunuyor.

Belgeselin linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up