Yeşim Ustaoğlu ve Zeki Demirkubuz Filmleriyle Toronto’da

Festivaller Manşet

Yeşim Ustaoğlu Tereddüt, Zeki Demirkubuzise Kor filmiyle Toronto’da!

Zeki Demirkubuz’un son filmi Kor, 8-18 Eylül tarihleri arasında Kanada’nın Toronto kentinde düzenlenecek Toronto Film Festivali’nin Contemporary World Cinema (Çağdaş Dünya Sineması) bölümünde gösterilecek. Yeşim Ustaoğlunun Tereddüt filmi ise Dünya prömiyerini Toronto’da yapacak.

Yeşim Ustaoğlu’nun yönettiği, başrollerinde Funda Eryiğit, Ecem Uzun, Mehmet Kurtuluş, Okan Yalabık ve Serkan Keskin’in oynadığı Tereddüt, bir Anadolu kasabasında yolları kesişen aynı ama farklı iki genç kadının birbirlerine çarpan ve dönüşen hayatlarını konu alıyor.

Geçtiğimiz Nisan’da Türkiye’de gösterime giren Kor ise uluslararası alanda yolculuğuna devam ediyor. Türk- Alman yapımı olan Kor’da Taner Birsel, Aslıhan Gürbüz, Caner Cindoruk, İştar Gökseven, Talha Yayıkçı, Dolunay Soysert ve Çağlar Çorumlu’ oynuyor.

Yönetmen Zeki Demirkubuz filmini şöyle tanımlıyor: İnsan akli olduğu kadar  akıl dışı olmasıyla, değerleri kadar arzularıyla, nedenleri kadar nedensizliğiyle de insandır. Kötülüğü de  buradan gelir, iyiliği de.  Çektiği acı da anlaşılması hiçbir şekilde mümkün olmayan doğasında gizlidir. Benim sinema yapmaktaki en temel derdim, hiçbir şey yapamadan çaresizce yaşamak zorunda olduğumuz bu doğayı sorgulamak, bununla  şekillenen hayatımızı anlamaya çalışmaktır.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up