Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

Yeşilçam Ödüllerini “Sektördekiler” Verecek

Yayınlandı

tarihinde

Bu yıl Yeşilçam Ödülleri düzenlenmiyor. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, sektörün kurduğu Yeşilçam Film Akademisi’nin aynı adlı ödüllerine şans vermek için bu kararı aldıklarını söylüyor.

Beyoğlu Belediyesi ile TÜRSAK’ın düzenlediği, dört yıldır dağıtılan Yeşilçam Ödülleri bu yıl verilmeyecek. TÜRSAK Vakfı Başkanı Engin Yiğitgil ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, sinema sektöründeki meslek örgütleri, sendika ve derneklerin katılımıyla kurulan Yeşilçam Film Akademisi ile anlaşma sağlayamadıklarını, bu nedenle de Yeşilçam Ödülleri’ni bir yıllığına dondurduklarını açıkladı. Sinema Meslek Birlikleri Güç Birliği’nin önderliğinde yapılanan Yeşilçam Film Akademisi, ocak ayı başında, sinema sektörünün tüm üyelerinin katılımıyla Yeşilçam Film Akademisi Ödülleri’ni dağıtacağını açıklamıştı. Akademi, ödüller ile ilgili olarak, Yeşilçam Ödülleri’ni dağıtan TÜRSAK ve Beyoğlu Belediyesi ile görüştüğünü de duyurmuştu. Fakat Güç Birliği’nde yer alan Oyuncular Sendikası’nın başkanı Memet Ali Alabora, “Biz sinema sektörünün üreticileri olarak Yeşilçam ismi altında kendi ödüllerimizi kendimiz dağıtmak istiyoruz. Sinema hakkında alınan tüm kararlara dahil olmak istiyoruz” diyerek, Akademi ödüllerinin ‘sivil’ olması gerektiğinin altını çizmişti.

BİR ŞANS VERECEĞİZ 

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, dün, Yeşilçam Ödülleri’ni bir yıllığına durdurarak, Yeşilçam Film Akademisi’ne bir şans vereceklerini anlattı: “Biz bu sene meslek gruplarına bir şans vererek bu ödül törenini onların yapmasına karar verdik. Bu yıl ödül törenini izleyerek Yeşilçam Ödülleri’ni bizim yükselttiğimiz değerde yapıp yapmadıklarını takip edeceğiz” dedi. Yeşilçam Film Akademisi Ödülleri ile Yeşilçam Ödülleri’nin arasında, isim benzerliği dışında hiçbir ilişki olmadığını vurgulayan Demircan, “Yaptığımız görüşmede Yeşilçam Ödülleri’ne katılımları ile ilgili teklifimizi kabul etmediklerini, kendilerinin yepyeni bir proje yaptıklarını, istersek bu yeni projede yer alabileceğimizi bizimle paylaştılar. Gelenekselleşmiş bir ödül programımız varken, aynı amaca hizmet edeceği varsayılan, bizim dışımızda geliştirilen, açıklanan paydaşları arasında olmadığımız aynı isimli yeni bir ödül programına katılamayacağımızı kendilerine bildirdik” dedi. Bu durumdan dolayı kimseye kırgın olmadıklarını ve bu vesile ile meslek örgütlerine şans tanımak istediklerini söyleyen Demircan,”Bizden fırsat istediler biz de bu fırsatı verdik. Verdiğimiz emeğin aynısını görmek isteriz. Eğer göremezsek dört sene önce olduğu gibi yine duruma el koyarız. İnşallah bu organizasyonu bizden daha iyi yaparlar. Biz de sinema için daha farklı organizasyonlara yoğunlaşırız” dedi. TÜRSAK Vakfı Başkanı Engin Yiğitgil ise dört senedir Yeşilçam Ödül Töreni’ni yüksek bir çıtada sinemaseverlere sunduklarını, aynı başarıyı da meslek örgütlerinden beklediklerini söyledi.

Sabah

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

Vizyondaki Filmler – 3 Aralık 2021

Bu hafta vizyonda hangi filmler var?

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bu hafta vizyonda hangi filmler var, sinemada ne izlesem diyenler… Vizyon menüsünde bu hafta 8 film sizleri bekliyor, işte o filmler…

Bağlılık Hasan

Bağlılık Hasan, geçimini baba mirası meyve bahçesi ve tarlasından sağlayan Hasan’ın, tarlasının tam ortasına dikilmek istenen elektrik direğinden kurtulmaya çalışırken, Hac için Mekke’ye gidişi yaklaştıkça geçmişine ve kendi içine doğru bir arayışa çıkmasını konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Fransız Postası (The French Dispatch)

20. yüzyılda hayali bir Fransız kasabasında geçen film, bölgenin popüler dergisi The French Dispatch of the Liberty, Kansas Evening Sun’da yayımlanan farklı farklı hikâyeleri odağına alıyor.

Fragman için tıklayın.

Titane

Titane, yıllar önce kaybolduğu iddia edilen bir adamın ortaya çıkmasıyla yaşananları konu ediyor. Özel müfettişler bir gün havaalanında yüzü morarmış bir adam bulur. Adam, kendisini on yıl önce kaybolan Adrien Legrand olduğunu iddia eder. Oğlunun bulunduğu haberini alan Adrien’in babası Vincent, on yıl boyunca yaşadığı kabusun artık sona erdiğini düşünerek genç adamı evine götürür. Bu süreçte bir dizi korkunç cinayet bölgeyi etkisi altına alır.

Fragman için tıklayın.

Aykut Enişte 2

Aykut Enişte 2, Gülşah ile evlenme arifesinde olan Aykut’un, ailenin eski eniştesinin ortaya çıkmasıyla başından geçenleri konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Clifford Büyük Kırmızı Köpek (Clifford the Big Red Dog)

Clifford the Big Red Dog, genç Emily Elizabeth’in, yavruyken yolunun kesiştiği fakat erişkinliğinde bir deve dönüşen kırmızı köpek Clifford ile maceralarını anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Resident Evil: Raccoon Şehri (Resident Evil: Welcome to Raccoon City)

Resident Evil: Welcome to Raccoon City, tüm dünyaya yayılan bir vahşetin Raccoon City’de zincirlerinden koptuğu gece yaşananları konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi

Mustafa H. Öztürk’ün yönetmen koltuğunda oturduğu “Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi” filminin oyuncu kadrosunda Serkan Şengül, Kadir Çöpdemir, Ergül Miray Şahin, Ali Uyandıran gibi isimler yer alıyor.

Fragman için tıklayın.

İşsiz Adam

Film, elini attığı her işten kovulan ve bu yönüyle adı çıkan Ömer’in hikâyesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Okumaya Devam Et

Türkiye

TRT Ortak Yapımı “Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi” 3 Aralık’ta Sinemalarda

Film 3 Aralık’ta vizyona giriyor!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Animasyon türündeki TRT Ortak Yapımı “Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi” filmi, 3 Aralık Cuma günü vizyona giriyor. 65 şehirde 250’den fazla sinema salonunda gösterime girecek olan film, sevimli ayı Babuş’u yakalamak isteyen hırsızları engellemeye çalışan canlı kuklaların ormanın derinliklerindeki maceralarını anlatıyor.

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Mustafa Öztürk’ün üstlendiği TRT Ortak YapımıKuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi3 Aralık’ta vizyona giriyor. Çocuk ve aile komedisi olan çizgi filmin reel karakterlerini ünlü oyuncular Kadir Çöpdemir, Serkan Şengül, Ali Uyandıran, Ergül Miray Şahin üstleniyor.

Uzun ve titiz bir çalışma ile hazırlanan film; arkadaşlık, iş birliği, tüm canlılara saygı ve güven gibi evrensel temaları işliyor. Büyük küçük herkese dostluğu, birlikte hareket etmenin önemini renkli ve canlı bir şekilde anlatan “Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi” tüm sinemaseverleri doğayla iç içe, neşeli bir dünyaya davet ediyor.

Serinin ilk filminden tanıdığımız Örs Usta, Cebir, Şaklaban, Hokkabaz, Pehlivan ve Sultan isimli canlı kuklalar Müşfik Amca ile yaşamaya devam eder. Müşfik Amca bir gün bir buluşma için evden ayrılmak zorunda kalır ve kuklaları yeğeni Aslı’ya emanet eder. Ormanda kamp yapmaya giden Aslı ve kuklaların başlarına gelecek maceralardan haberleri yoktur. Ormanda sevimli ayı Babuş’u yakalamaya çalışan hırsızlar Behçet ve Riko’yu tuzaklar kurarak engellemeye çalışacaklardır.

Okumaya Devam Et

Türkiye

Jason Statham’lı “İntikam Vakti” Rekor Kırdı

“İntikam Vakti” dublaj ve altyazı seçeneğiyle şimdi sinemalarda.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Guy Ritchie’nin yönetmen koltuğuna oturduğu, Jason Statham’ın başrolünü üstlendiği “İntikam Vakti”, Türkiye’de bu yılın iyi stüdyo dışı film açılışını yaptı.

Aksiyon sinemasının en önemli yıldızlarından Jason Statham, “İntikam Vakti” ile iki yıllık aranın ardından beyaz perdeye döndü. Usta yönetmen Guy Ritchie’nin yönetmen koltuğuna oturduğu İntikam Vakti, Türkiye’de vizyona girdiği ilk üç gününde büyük bir beğeniyle izlenerek pandeminin başlangıcından bu yana en iyi stüdyo dışı film açılışı yaparak rekor kırdı.

Ünlü yönetmen Guy Ritchie ile yıldız oyuncu Jason Statham’ın dördüncü kez birlikte çalıştığı İntikam Vakti, nefes kesen bir hesaplaşma öyküsü anlatıyor.

Bir an olsun düşmeyen temposu ile sinema salonlarında aksiyon fırtınası yaratacak filmin hikayesi şöyle: Varlıklı ve güçlü bir adam olan H, her hafta milyonlarca dolarlık taşıma işi yapan bir zırhlı araç şirketinde özel güvenlik görevlisi olarak işe girer. Olağanüstü yetenekleriyle tüm soygun girişimlerini neredeyse tek başına engelleyen H’in bu işte neden çalıştığını kimse anlayamaz. H’in aklında ise tek bir şey vardır: Oğlunun intikamını almak.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler