Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

Yeşilçam Ödüllerini “Sektördekiler” Verecek

Yayınlandı

tarihinde

Bu yıl Yeşilçam Ödülleri düzenlenmiyor. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, sektörün kurduğu Yeşilçam Film Akademisi’nin aynı adlı ödüllerine şans vermek için bu kararı aldıklarını söylüyor.

Beyoğlu Belediyesi ile TÜRSAK’ın düzenlediği, dört yıldır dağıtılan Yeşilçam Ödülleri bu yıl verilmeyecek. TÜRSAK Vakfı Başkanı Engin Yiğitgil ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, sinema sektöründeki meslek örgütleri, sendika ve derneklerin katılımıyla kurulan Yeşilçam Film Akademisi ile anlaşma sağlayamadıklarını, bu nedenle de Yeşilçam Ödülleri’ni bir yıllığına dondurduklarını açıkladı. Sinema Meslek Birlikleri Güç Birliği’nin önderliğinde yapılanan Yeşilçam Film Akademisi, ocak ayı başında, sinema sektörünün tüm üyelerinin katılımıyla Yeşilçam Film Akademisi Ödülleri’ni dağıtacağını açıklamıştı. Akademi, ödüller ile ilgili olarak, Yeşilçam Ödülleri’ni dağıtan TÜRSAK ve Beyoğlu Belediyesi ile görüştüğünü de duyurmuştu. Fakat Güç Birliği’nde yer alan Oyuncular Sendikası’nın başkanı Memet Ali Alabora, “Biz sinema sektörünün üreticileri olarak Yeşilçam ismi altında kendi ödüllerimizi kendimiz dağıtmak istiyoruz. Sinema hakkında alınan tüm kararlara dahil olmak istiyoruz” diyerek, Akademi ödüllerinin ‘sivil’ olması gerektiğinin altını çizmişti.

BİR ŞANS VERECEĞİZ 

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, dün, Yeşilçam Ödülleri’ni bir yıllığına durdurarak, Yeşilçam Film Akademisi’ne bir şans vereceklerini anlattı: “Biz bu sene meslek gruplarına bir şans vererek bu ödül törenini onların yapmasına karar verdik. Bu yıl ödül törenini izleyerek Yeşilçam Ödülleri’ni bizim yükselttiğimiz değerde yapıp yapmadıklarını takip edeceğiz” dedi. Yeşilçam Film Akademisi Ödülleri ile Yeşilçam Ödülleri’nin arasında, isim benzerliği dışında hiçbir ilişki olmadığını vurgulayan Demircan, “Yaptığımız görüşmede Yeşilçam Ödülleri’ne katılımları ile ilgili teklifimizi kabul etmediklerini, kendilerinin yepyeni bir proje yaptıklarını, istersek bu yeni projede yer alabileceğimizi bizimle paylaştılar. Gelenekselleşmiş bir ödül programımız varken, aynı amaca hizmet edeceği varsayılan, bizim dışımızda geliştirilen, açıklanan paydaşları arasında olmadığımız aynı isimli yeni bir ödül programına katılamayacağımızı kendilerine bildirdik” dedi. Bu durumdan dolayı kimseye kırgın olmadıklarını ve bu vesile ile meslek örgütlerine şans tanımak istediklerini söyleyen Demircan,”Bizden fırsat istediler biz de bu fırsatı verdik. Verdiğimiz emeğin aynısını görmek isteriz. Eğer göremezsek dört sene önce olduğu gibi yine duruma el koyarız. İnşallah bu organizasyonu bizden daha iyi yaparlar. Biz de sinema için daha farklı organizasyonlara yoğunlaşırız” dedi. TÜRSAK Vakfı Başkanı Engin Yiğitgil ise dört senedir Yeşilçam Ödül Töreni’ni yüksek bir çıtada sinemaseverlere sunduklarını, aynı başarıyı da meslek örgütlerinden beklediklerini söyledi.

Sabah

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

“The Suicide Squad” Türkiye Gişesinde Zirvede

Haftanın en çok seyredileni!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Haftanın en çok izlenen filmleri belli oldu. Uzun süredir merakla beklenen “The Suicide Squad” vizyona girdiği ilk üç gününde, 35 bin 966 seyirci tarafından seyredilerek Box Office Türkiye hafta sonu listesinin birincisi oldu.

Sinemaların normalleşmesi ile birlikte önemli filmler de vizyona girmeye başladı. Bu haftanın öne çıkan filmleri arasında gişeyi zirvede noktalayan yapım ise uzun süredir hayranları tarafından merakla beklenen The Suicide Squad oldu. Vizyona girdiği ilk üç gününde yaklaşık olarak 35 bin 966 seyirci tarafından seyredilen film, Box Office Türkiye hafta sonu listesini birincilikle kapattı.

30 Temmuz – 01 Ağustos hafta sonunun toplam seyirci sayısının 155 bin civarında olduğu açıklanırken listenin devamı şu şekilde sıralandı:

Okumaya Devam Et

Türkiye

“Mandıra Filozofu”nun Çekildiği Yer Yandı

Çökertme Koyu küle döndü.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Türkiye’nin belli kesimlerinde çıkan yangınlar sonrasında “Mandıra Filozofu”nun çekildiği Çökertme Koyu da küle döndü.

Başrolünde Müfit Can Saçıntı‘nın bulunduğu komedi filmi “Mandıra Filozofu“nun çekildiği Çökertme Koyu da küle döndü. Ülkemizin belli yerlerinde halen devam eden yangınlar sonucunda küle dönen Çökertme Koyu’nun son hali Arda Esen, Müfit Can Saçıntı ve filmin yapımcısı Birol Güven tarafından paylaşıldı.

Esen yaptığı paylaşımı şu açıklma ile paylaştı:

“Hepimize geçmiş olsun. Mandıra Filozofu filmine ev sahipliği yapan eşsiz güzellikteki Çökertme Koyu artık bir kül yığını. Cennetti, cehenneme döndü maalesef. Kelimeler kifayetsiz. Arayan soran tüm dostlarımıza teşekkür ederiz…”

Okumaya Devam Et

Türkiye

Vizyondaki Filmler – 30 Temmuz 2021

Bu hafta vizyonda hangi filmler var?

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bu hafta vizyonda hangi filmler var, sinemada ne izlesem diyenler… Vizyon menüsünde bu hafta 8 film sizleri bekliyor, işte o filmler…

The Suicide Squad: İntihar Timi

Guardians of the Galaxy filmlerine imza atan James Gunn’ın yönetmen koltuğunda oturduğu The Suicide Squad, ilk filmden Harley Quinn, Rick Flag, Captain Boomerang, Amanda Waller gibi karakterlere Bloodsport, Peacemaker, SolSoria gibi yeni karakterlerin eklendiği Görev Gücü X’in yeni imkânsız görevini odağına alıyor.

Fragman için tıklayın

Uzak Ülke

12 yaşındaki Trabzon Rum’u Paris, babasının annesi için yonttuğu hediyeyi almak üzere kamptan kaçar. Geri döndüğünde mübadillerin gönderilmiş ve kampın boşaltılmış olduğunu görür. Yeni rejim Binbaşı Osman’ı hain ilan etmiş, tutuklayıp mübadillerden boşaltılmış olan kampa kapatmıştır. Köklerin ve bağlılığın sorgulandığı bu alacakaranlık, yeni gemi gelene kadar ikisine de vatan olacaktır.

Fragman için tıklayın

Mainstream

Gia Coppola’nın yönettiği Mainstream, Youtube’da sergilediği personasıyla ilgi toplayan Link ve arkadaşlarının, fenomen olma yolunda ilerlerken kendi kişiliklerinden uzaklaşmaları ve aralarında gelişen çatışmaları konu ediniyor.

Fragman için tıklayın

Lübnan Semaları

1950’lerde genç bir kadın olan Alice, sıkıcı anavatanı İsviçre’den ayrılarak güneşli ve hayat dolu Lübnan’a gider. Orada, ilk Lübnanlıyı uzaya göndermek isteyen hayalperest bir astrofizikçi olan Joseph’e âşık olur. Fakat mutlulukla geçen birkaç yılın ardından çıkan iç savaş, bu cennet bahçesini paramparça eder.

Fragman için tıklayın

Uzun Aşkın Kısası

Uzun Aşkın Kısası, evlendiğinin ertesi günü uyandığında şok edici bir durumla karşı karşıya kalan genç bir adamın hikayesini konu ediyor. Teddy, hayatını sürekli bir şeyleri erteleyerek geçiren genç bir adamdır. Onun hayatı, evlendiğinin ertesi günü uyandığında bambaşka bir hal alır. Teddy, her birkaç dakikada bir bir sonraki yıla atlamaktadır. Zaman geçip giderken Teddy, hızla değişen hayatını kontrol edemez. Bu durum üzerine Teddy, hayatının aşkını kaybetmemek ve kaçırdığı zamanları geri alabilmenin yolunu bulmak için çabalar.

Fragman için tıklayın

Bize Müsaade

Bize Müsaade, biri yönetmen, biri oyuncu ve biri senarist olan televizyon sektöründen üç yakın arkadaşın hikayesini konu ediniyor.

Fragman için tıklayın

Jungle Cruise

Disneyland’de yer alan aynı isimli tema parkından sinemaya uyarlanan Jungle Cruise, bir nehir gemisi kaptanı olan Frank ile sonsuz şifa kudretine sahip Hayat Ağacı’nı aramakta olan bilim insanı Lily’nin, vahşi yaşamdan doğaüstü varlıklara pek çok zorluklarla karşılaştıkları macerayı anlatıyor.

Fragman için tıklayın

Düşkapanı

Dreamkatcher, üvey çocuğu Josh ile taşra evlerinde bir süre yalnız kalan Gail’in, Josh’ın komşuların evinden mistik bir tılsımı alması sonrası üstesinden gelmesi gereken esrarengiz olayları konu ediniyor.

Fragman için tıklayın

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler