Yeşilay Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması Başvurularını Bekliyor

Etkinlikler Manşet

Bu sene 5. si düzenlenecek olan Yeşilay’ın “Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması” başvurularını bekliyor.

Yeşilay’ın bu yıl 5’inci kez düzenlediği Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması için başvurular 31 Aralık’a kadar devam ediyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle gerçekleştirilen yarışmanın teması “Gençlerin Gözünden Uyuşturucu Bağımlılığı” olarak belirlendi. Yarışmaya Türkiye genelinde lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim gören tüm öğrenciler, kurmaca veya belgesel türünde eserleriyle katılabiliyor.

Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması’na son 12 ay içinde çekilmiş, 45 saniye ile 4 dakika arası uzunluktaki kurmaca veya belgesel filmlerle başvuru yapılabiliyor. Öğrenciler yarışmaya en fazla 3 eser ile başvurabilirken, 4 kişiye kadar olan gruplar tarafından çekilen filmlerle de başvuru yapılabiliyor. Başvurular kisafilm.yesilay.org.tr adresinden gerçekleştiriliyor.

Başvuran eserler Türkiye’nin önemli üniversitelerinden Sinema ve TV öğretim üyeleri, sinema eleştirmenleri ve başarılı yönetmen Derviş Zaim gibi isimlerin yer aldığı jüri tarafından değerlendirilecek.

Yarışmada belgesel ve kurmaca türlerinde birinci, ikinci ve üçüncülük ödülleri verilecek. Her iki kategoride de birinci 15 bin TL, ikinci 10 bin TL ve üçüncü 5 bin TL’lik ödülün sahibi olacak.

Kültür Bakanlığı Özel Ödülü’ne layık görülen eserlerin sahibi de 5 bin TL ödül alacak. Ayrıca Yeşilay internet sitesi üzerinden oylama gerçekleştirilerek “halkın favorisi” belirlenecek ve bu esere de 5 bin TL’lik Yeşilay 100. Yıl Özel Ödülü verilecek.

Yarışma hakkındaki detaylı bilgilere ve duyurulara kisafilm.yesilay.org.tr web adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up