“Yeryüzü Hikayeleri” Devam Ediyor

Dünya

Yeryüzü Doktorları’nın 14 yıllık gönüllülük serüvenini konu alan 10 bölümlük Yeryüzü Hikâyeleri, yeni sezonda kaldığı yerden devam ediyor.

Yeryüzü Hikâyeleri, 5. bölümüyle TRT Belgesel ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Uganda’ya yolculuk başlıyor. Yeryüzü Doktorları’nın 14 yıllık gönüllülük serüvenini konu alan 10 bölümlük Yeryüzü Hikâyeleri‘nin 5. bölümü izleyiciyle buluşuyor.

1444401778_yeryuzu_hikayeleri__2_

Yönetmenliğini Faysal Soysal’ın yaptığı belgesel her bölümde Yeryüzü Doktorları‘nın farklı bir hikayesini anlatıyor.

Uganda’dan izleri ekranlara taşıyacak bu bölümde izleyiciler küçük bir kız çocuğu olan Rahma’nın hayallerini ve Hacı Yahya’nın yaşamından izleri kesitler halinde dramatik bir kurguyla izleyecek. Ülkenin en büyük problemlerinden olan yoksulluk ve uzman doktor yetersizliğinin yanı sıra sömürgecilikten kalan geçmiş kültür ile şu an yaşanan değişimlere işaret ediliyor.
Bugüne kadar 4 bölümü yayınlanan Yeryüzü Hikâyeleri 5. bölümüyle 11 Ekim‘de ekrana gelecek. Gönüllü doktorların Uganda Kampala’daki faaliyetlerini konu edinen bölümde coğrafyanın dramatik hikâyeleri ekranlara taşınacak.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up