‘Yerli Sinema’ Venedik Film Festivali’yle İstanbul’da Buluşuyor

Etkinlikler

Festivaller İstanbul'da ProjesiDünyanın en önemli sinema etkinliklerinden biri olan Venedik Film Festivali’nin program yetkilileri, Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği’nin (SE-YAP) yürüttüğü ”Festivaller İstanbul’da” projesi kapsamında Haziran ayında İstanbul’a geliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteklediği projeye başvuruda bulunan uzun metraj filmler, festival yetkilileri tarafından İstanbul’da izlenecek. İlk gününü geride bırakan etkinlikler kapsamında filmlerini sunan yapımcılar ve yönetmenler ile sektör temsilcileri, festival yetkilileri ile bir araya gelme ve tanışma fırsatı bulacak. 21 Mayıs’ta başvuruların sona erdiği Venedik Film Festivali bu yıl 27 Ağustos – 6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Türkiye Sineması’nın uluslararası önemli festival ve film marketlerindeki görünürlüğünü artırmayı hedefleyen “Festivaller İstanbul’da” projesi kapsamında, Ekim ayında Berlin Film Festivali, Aralık ayında ise Cannes Film Festivali program yetkilileri aynı şekilde yapımı tamamlanan yeni filmleri izlemek üzere İstanbul’a gelecekler.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up