Bu Hafta Vizyona Girenler

SİNEMALARDA Vizyondakiler


Hanna (Hanna)

Yönetmen :Joe Wright

Oyuncular : Saoirse Ronan, Eric Bana, Cate Blanchett, Tom Hollander, Paris Arrowsmith, Olivia Williams, Jason Flemyng, John MacMillan

Sanat Yönetmeni :Joe Wright

Kurgu :Joe Wright

Tür : Aksiyon / Suç/Polisiye / Gizem

Yapım : ABD, Ingiltere, Almanya, 2011

 

 

Hanna, dünyanın gözlerden ırak bir köşesinde, eski bir ajan olan babası tarafından bir ölüm makinesi olarak yetiştirilmiştir. İlk kez gerçek dünya ile tanışan 16 yaşındaki bu genç kız, hayatta kalabilmek için savaşmak zorundadır. Yönetmen Joe Wright Avrupa ve Fas’ta çektiği Hanna’da, karanlık bir masalı macera ve gerilim yüklü bir filme dönüştürüyor. Hanna (Atonement’daki Rolü ile Akademi Ödülü adayı olan Saoirse Ronan canlandırıyor) 16 yaşında, akıllı ve kendini davasına adamış bir kızdır. Yaşının çok üstünde olan gücü ve keskin askeri zekası; sahip olduğu tüm bu sıradışı özellikler eski bir CIA ajanı olan babası Erik’in (Eric Bana), onu gözlerden ırak vahşi doğadaki yetiştirme tarzından kaynaklanır. Yaşıtlarından çok farklı bir eğitim gören ve mükemmel bir sükastçı olan Hanna’yı gerçek dünyada ise tamamlanması gereken yarım kalmış bir aile işi beklemektedir.

Adalet Oyunu

Bir ağır ceza hakimi hayatını adadığı iki şeyi kaybetti; önce kızını sonra yasalara olan inancını…

Yönetmen :Mahur Özmen, Ali Özuyar

Oyuncular : Erol Keskin, Mustafa Uğurlu, Tolga Evren, Serap Sağlar, Alp Öyken, Nihal Koldaş

Sanat Yönetmeni :Mahur Özmen, Ali Özuyar

Kurgu :Mahur Özmen, Ali Özuyar

Tür : Dram / Suç/Polisiye

Yapım : , 2011

 

Emekli ağır ceza hâkimi Sezgin’in (Erol Keskin) , kendisini hayata bağlayan kızı Belgin’in öldürülmesi ve sanık olarak yargılanan damadı İlker’in (Mustafa Uğurlu) beraat etmesi, adalete ve mesleğine olan inancını yitirmesine neden olur. Yaşadığı şehirden uzaklaşarak bir sahil kasabasına yerleşir. mSezgin, her ne kadar mahkemede beraat etmiş olsa da kızını, damadı İlker’in öldürdüğüne inanmaktadır. Adaleti kendi yöntemleriyle gerçekleştirmek isteyen Sezgin, damadı İlker’i bir şekilde kaçırarak villanın mahzenine yaptırdığı hücreye hapseder. Kendisi ölünceye kadar damadının orada kalmasına karar verir. mEmekli hâkim arkadaşları Fuat, Nedim, Erdal ve eşi savcı Nazan, çok sevdikleri hâkim arkadaşları Sezgin’i yalnız bırakmamak için onu ayda birkaç defa ziyaret ederler. Sezgin’in kızının dava dosyasını kapatması, ani bir karar ile İstanbul’dan taşınması ve damadının da o tarihlerde ortadan kaybolması, arkadaşlarında şüphe uyandırır. Damadı İlker’e bir şeyler yapmış olabileceğinden endişe etmeye başlayan arkadaşları son ziyaretlerinde Sezgin’i sıkıştırırlar

 

Kung Fu Panda 2 (Kung Fu Panda 2)

İki kat daha panda-mania…

Yönetmen :Jennifer Yuh

Oyuncular : Angelina Jolie (Seslendirme), Gary Oldman (Seslendirme), Seth Rogen (Seslendirme), Jackie Chan (Seslendirme), Jack Black (Seslendirme), Dustin Hoffman (Seslendirme), David Cross (Seslendirme), Lucy Liu (Seslendirme)

Sanat Yönetmeni :Jennifer Yuh

Kurgu :Jennifer Yuh

Tür : 3D / Animasyon / Macera / Aksiyon

Yapım : ABD, 2011

Sizleri daha önce Akademi ödüllü ve Altın Küre adayı “Ejderhanı Nasıl Eğitirsin”, Oscar ödüllü “Şrek” ve Oscar adayları “Şrek 2” ve “Kung Fu Panda” ile buluşturan DreamWorks Animation stüdyosu, bu kez erişte dükkanında çalışırken Kung Fu ustası olan en sıradışı kahramanlardan birinin en yeni maceralarıyla karşınızda… “Kung Fu Panda 2”de, Po (Altın Küre adayı Jack Black) Ejderha Savaşçısı olma hayalini gerçekleştiriyor. Artık arkadaşları ve diğer Kung Fu ustaları olan Korkuzu Beşli üyeleri Kaplan (Tigress) (Akademi Ödüllü Angelina Jolie), Maymun (Monkey) (dünyaca ünlü yıldız Jackie Chan) Mantis (Emmy ödülü adayı Seth Rogen), Engerek (Viper) (SAG ödüllü Lucy Liu) ve Turna (Crane) (Emmy ödüllü David Cross) ile birlikte Huzur Vadisi’ni koruyor. Ayrıca iki kez Oscar kazanan Dustin Hoffman da Kung Fu gurusu ve Po’nun akıl hocası Şifu Usta olarak geri dönüyor. Kasabanın en popüler erişte dükkanının sahibi olan Po’nun babasını da James Hong seslendiriyor. Po’nun sürdüğü bu harika yeni hayat, gizli ve durdurulamaz bir silah kullanarak Çin’i ve Kung Fu’yu yok etmek isteyen zorlu ve acımasız Lord Shen’in (BAFTA/Spirit adayı Gary Oldman) ortaya çıkmasıyla tehlikeye giriyor. Po, geçmişine bakmalı ve gizemli kökenlerinin sırlarını çözmeli. Ancak o zaman başarıya ulaşması için gerekli gücü açığa çıkarabilecek. Yeni oyuncular arasında, geleceğe dair gördükleri yaşanacak olaylar açısından büyük önem taşıyan, Lord Shen’in hizmetindeki kahin Falcı (Soothsayer) rolünde BAFTA adayı Michelle Yeoh, Usta Timsah (Master Croc) rolünde aksiyon yıldızı Jean-Cladue Van Damme ve Usta Gürleyen Gergedan (Master Thundering Rhino) rolünde birçok Emmy/SAG adaylığı bulunan Victor Garber bulunuyor. Ayrıca Kurt Lider (Wolf Leader) rolünde Danny Mcbride ve Usta Fırtına Öküz (Master Storming Ox) rolünde ise Dennis Haysbert yer alıyor.

 

 

Wrecked (Tuzak)

Gerçekle yalanın arasında geçmişinizden kaçabilir misiniz?

Yönetmen :Michael Greenspan

Oyuncular : Adrien Brody, Caroline Dhavernas, Ryan Robbins, Adrian Holmes, Jacob Blair, Mark McConchie

Sanat Yönetmeni :Michael Greenspan

Kurgu :Michael Greenspan

Tür : Gerilim

Yapım : ABD, Kanada , 2011

 

 

Tanımadığınız insanlara ait cesetlerle dolu, kaza yapmış bir arabada bacağınız sıkışmış bir şekilde uyandığınızı hayal edin. Nerede olduğunuzu, kim olduğunuzu ya da ne yaptığınızı bilmiyorsunuz. Zihniniz sırlarla dolu bir esrar perdesi gibi. Vahşi doğanın ortasında içgüdüsel olarak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Peki gerçekle yalanın, hayalle gerçeğin birbirine girdiği, hem kurban hem şüpheli olduğunuz bu bilmecenin içindeyken geçmişinizden kaçabilir misiniz?

 

Another Year (Ömrümüzden Bir Sene)

Another Year usta yönetmen Leigh’in komedi türünde en son tamamladığı film…

 

Yönetmen :Mike Leigh

Oyuncular : Jim Broadbent, Lesley Manville, Ruth Sheen, Oliver Maltman, Peter Wight, David Bradley, Martin Savage

Sanat Yönetmeni :Mike Leigh

Kurgu :Mike Leigh

Tür : Komedi / Dram

Yapım : Ingiltere, 2011

Baharda, mutlu bir evlilik sürdüren Gerri ve Tom küçük bahçeleriyle uğraşmaktadır. Gerri’nin yalnız ve mütemadiyen sarhoş olan iş arkadaşı Mary aşk hayatındaki felaketler hakkında sızlanır. Gerri ve Tom’un avukat olan oğulları Joe, bütün arkadaşları evli olmasına ragmen kendisinin yalnız olmasından bahseder. Yazın, Tom’un iş bulma kurumunda çalışan çocukluk arkadaşı Ken, bir haftasonu geçirmek üzere Gerri ve Tom’u ziyaret eder. Sarhoş olur ve trajik, yalnız hayatı hakkında sızlanır. Ertesi gün düzenledikleri mangal partisine içki düşkünü Mary geç gelir. Mary, Ken’e karşı buz gibi davranır ama kendinden bir nesil küçük olan Joe ile flörtleşmekten çekinmez. Sonbaharda, küçük arazilerinden dönen Gerri ve Tom, oğulları Joe’nun bir sürpriziyle karşılaşırlar. Joe, yeni partneri Katie’yi kapının arkasına saklamıştır. Gerri ve Tom’un kanı Katie’ye hemen ısınsa da çaya davet edilen Mary, Joe’nun yeni kız arkadaşına düşmanca davranır. Kışın, Tom’un kardeşi Ronnie’nin karısının cenazesi için Derby’ye giden Gerri ve Tom, dönüşte Ronnie’yi de yanlarına alırlar. Mary evlerinde boy göstermekte gecikmez. Bu iş, Tom ve Gerri’nin çok hoşuna gitmez. Mary artık geçip giden hayatının boşluğuyla yüzleşecektir.

 

Wir sind die Nacht (Geceler Bizim)

Her şeyin bir bedeli vardır….Ölümsüzler için bile…

Yönetmen :Dennis Gansel

Oyuncular : Karoline Herfurth, Jennifer Ulrich, Anna Fischer, Max Riemelt, Walera Kanischtscheff

Sanat Yönetmeni :Dennis Gansel

Kurgu :Dennis Gansel

Tür : Dram / Fantastik / Korku

Yapım : Almanya, 2011

 

Yirmi yaşında genç bir Berlin’li olan Lena (Karoline Herfurth) küçük ve sevimli bir hırsızdır. Gece işlerinden birinde bir underground klüpte iki yüz elli yaşındaki Louise (Nina Hoss) ile tanışır. Yaşı sizi aldatmasın …Muhteşem güzellikte bir cadı olan Louise Lena’nın uğradığı underground klübün sahibi ve üç kişilik azılı bir dişi vampir üçlüsünün elebaşıdır. Bu üçlünün diğer üyeleri vahşi bir çocuk olan Nora (Anna Fischer) ve zarif Charlotte’tur (Jennifer Ulrich). Louise bu küçük hırsıza ilk görüşte aşık olmuş ve ona sonsuz yaşamın hediye etmeye karar vermiştir. Fakat her şeyin bir bedeli vardır….Ölümsüzler için bile….

[Sinefesto Haber Merkezi]

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up