Film > Dünya > Hollywood 1 yıl önce

Sinefesto

Yeni DC Evreninin İlk Projeleri Açıklandı

Warner Bros. Discovery bünyesinde yeni oluşturulan DC Stüdyolarının yöneticileri James Gunn ve Peter Safran göreve geldikten üç ay sonra yeni DC evreninin projelerini duyurdular.

Bir süredir rakibi Marvel'ın ardında kalan DC'nin yeni ekibi yeni bir evreni kurmayı planlıyorlar. Dün akşam DC Studios’un yeni CEO’su James Gunn twitter üzerinden paylaştığı video ile yeni evren ve hazırlanan projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

https://twitter.com/JamesGunn/status/1620468379672002565?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1620468379672002565%7Ctwgr%5E8069da5aeb242c3fe3e4144f917a68b690b975f1%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.donanimhaber.com%2Fyeni-dc-yapimlari-duyuruldu--160040

"Tanrılar ve Canavarlar" İle Yeni Evren Başlayacak

Yeni evrenin ilk bölümü "Tanrılar ve Canavarlar" adlı bir film ile başlayacak. Ayrıca DC'nin ana evreni dışında bir başka DC evreninin olacağını ve DCU olarak adlandırılacağını açıkladı. Bu Marvel Studios'unkine rakip olacak bir evren inşa etmek için 2014'ten sonraki ilk girişim.

Bir Batman ve Robin filmi, bir Wonder Woman prequel dizisi ve bir Green Lantern gizem dizisi de dahil olmak üzere, önemli DC kahramanlarına dayanan projeler kapıda. Ayrıca Booster Gold ve Swamp Thing gibi daha az bilinen karakterleri içen filmler de hazırlanacak.

Filmler

Yeni Bir Superman Filmi "Superman: Legacy"

11 Temmuz 2025'te gösterime girecek olan "Superman: Legacy", Safran'ın dediği gibi "DCU'nun başlangıcı" olacak, ancak meşhur Çelik Adam'ın başlangıç ​​hikayesi olmayacak. 

Bu filmin bir köken hikayesi olmadığını, Clark Kent’in insaniyetine, adaletine ve nezaketine odaklanacağı açıklandı. Superman'i yeni bir oyuncu canlandıracak ama henüz kim olduğu belli değil.

Yeni Karakterlerin Birleşim Yeri "The Authority"

"The Authority", Dünyayı kurtarmak gibi idealist düşünceleri olmayan süper insanları konu alan bir toplu film olacak. Karakterler klasik iyi ve kötü fikrinden uzak ve ilginç morallere sahip olacaklar.

Gunn, bu proje için hayata geçirmekten gerçekten heyecan duyduğunu söyledi. Karakterler, 1992'de şu anki DC Comics şefi Jim Lee altında bağımsız bir varlık olarak başlatılan ve nihayetinde DC'nin bir damgasını vuran Wildstorm'dan geliyor. Wildstorm karakterleri 2011'de ana DC çizgi roman evrenine dahil edildi. Gunn, kendisinin ve Safran'ın DCU'daki Wildstorm karakterleriyle aynı şeyi yapmayı planladığını söyledi.

"The Brave and the Bold"

“The Brave and the Bold”un, “The Batman” filmlerinde Robert Pattinson tarafından canlandırılan versiyondan ayrı olarak var olacak olan Batman'in DCU versiyonunda yer alacak. Bu filmde Batman ailesi tanıtılacak. Aile üyelerinden biri, 1997'deki talihsiz uzun metrajlı filmi “Batman ve Robin”den bu yana ilk kez tekrar beyazperde de göreceğimiz Robin olacak. 

"Supergirl: The Woman of Tomorrow"

Yapım, aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanacak ve şuana kadar izlediğimiz Supergirl karakterlerinden daha sert bir yapısı olacak.

Dünya'ya gönderilen ve bebekliğinden itibaren sevgi dolu ebeveynleri tarafından büyütülen Supermen ile Krypton açıklarında bir kaya parçası üzerinde büyüyen ve etrafındaki herkesin korkunç bir şekilde ölmesini ve öldürülmesini izleyen Supergirl arasındaki farkı göreceğimiz film olacak.

DC Canavarlarından: “Swamp Thing”

DC'nin canavarlarından Swamp Thing kendi filmine kavuşacak! DC evrenini çeşitlendirmeyi kafasına koymuş olan Gunn ve Safran bu filmde Swamp Thing'in karanlık kökenlerini araştıracak.

Gunn, bu filmin "korkunç" olduğunu ama yine de Swamp Thing'in diğer karakterlerle etkileşime girmesine izin vereceğinden bahsetti.

Dizi

"Creature Commandos" ile Yeni Bir Animasyon Dizisi Geliyor

HBO Max için hazırlanan bu animasyon dizisi, her bölümü yazan Safran ve Gunn tarafından kaleme alınıyor.

Dizi; Frankenstein'ın canavarlarının, kurt adamların, vampirlerin ve gorgonların birlikte İkinci Dünya Savaşı'nda Nazilere karşı savaşmasını konu alıyor.

"Waller"

Dizi, The Suicide Squad’tan ve Peacemaker’dan tanıdığımız Amanda Waller’a odaklanacak.

"Lanterns"

Yapılan açıklamada bu yeni dizi 'True Detective damarına çok benzeyen, HBO kalitesinde devasa bir olay' olarak tanımlandı.

Bu proje, Greg Berlanti tarafından HBO Max için geliştirilen ve artık ilerlemeyen Green Lantern serisinden ayrı olarak tasarlandı. Hal Jordan ve John Stewart'ın yer alacağı proje dedektif hikayelerine odaklanacak.

"Paradise Lost"

Safran, bu 'Game of Thrones' benzeri hikayenin Diana'nın (Wonder Woman) doğumundan önce Themyscira adasında geçtiğini söyledi. Dizi, kadınlardan oluşan bir toplumun arkasındaki siyasi entrikaları gözler önüne serecek.

"Booster Gold"

Son olarak, DCU'nun bir komedi dizisi olma ihtimali taşıyan “Booster Gold” var. DC'nin sıradan hayranlarına tanıdık gelmese de Mike Carter olarak da bilinen karakter, sadık okuyucuların yakından tanıdığı bir karakter. 25. yüzyılda Mike, Metropolis Uzay Müzesi'nde sergilenen bir zaman makinesi kullanan gözden düşmüş eski bir futbol yıldızıdır. Safran, Booster'ı "bugüne geri dönmek ve bir süper kahraman gibi davranmak için geleceğin temel teknolojisini kullanan, gelecekten gelen bir ezik" olarak nitelendirdi.

İlginizi Çekebilir