Yazıcıoğlu, Üzümcü’ye Sahip Çıktı

Türkiye

Levent Üzümcü’nün memuriyetine son verilmesinin ardından basın açıklaması yapan Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu ilginç açıklamalarda bulundu. Üzümcü’ye sahip çıkan Yazıcıoğlu, sanatın da ülkenin de kin ve nefretle yönetilemeyeceğini söyledi.

erhan_yazıcıoğlu_

“Bizi bu göreve getirenler kadar, bizi burada isteyen bine yakın arkadaşımıza karşı da sorumluyuz” diyen Yazıcıoğlu, “Sanat gibi ülke de kin ve nefretle yönetilemez. Daha fazla insan yitirmeyelim. Lütfen biraz birlik olsak da, biz de sadece keşke sanatımızı yapabilsek. Politikanın içine çekilmeye çalışılsa da biz mümkün olduğu kadar dışında dursak” diye konuştu.

İstifa etmeyi düşünmediğini ifade eden Erhan Yazıcıoğlu, “Seyirci oranının yüzde doksanı geçtiği, İstanbul halkının olduğu kadar Anadolu’da da oyunlarımıza istek yapıldığı böyle bir dönemde bu sahneyi bırakmak içimizden gelmiyor” dedi ve ekledi: Perdeler açılacak. Bütün perdeler açılacak. Bir şekilde çözüm bulacağız. Levent’i asla dışlamayacağız. Kovulsak da buradayız. Bizi sahneden kimse ayıramaz.

Levent Üzümcü’nün kovulmasına tepki göstermek için siyah giyindiğini belirten Yazıcıoğlu, Üzümcü’yü konuk oyuncu olarak Şehir Tiyatroları’nda görmek istediğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up