‘Yaşam Boyu Onur Ödülleri’nin Sahipleri Belli Oldu!

Festivaller Türkiye

Yaşam Boyu Onur Ödülleri ve Yıldırım Önal Anı Ödülü’nün sahipleri belli oldu!

ödüler

29 Kasım-6 Aralık tarihleri arasında 52.’si düzenlenecek olan Uluslararası Antalya Film Festivali’nin Yaşam Boyu Onur Ödülleri bu yıl Kayhan Yıldızoğlu, Erden Kıral ve Ayşen Gruda’ya verilecek.

Yıldırım Önal Anı Ödülü ise bir yıl boyunca Tijen Par’a emanet edilecek.

tijen par

Ülkemizin en köklü sinema etkinliklerinden Uluslararası Antalya Film Festivali’nin Yaşam Boyu Onur Ödülü bu yıl üç sanatçıya takdim ediliyor.

Son filmi Gece ile hala genç ve yenilikçi bir sinemanın izini süren usta yönetmen Erden Kıral, unutulmaz performansları ve klasikleşmiş yerli komedilerde Yeşilçam’ın efsane isimlerinden birine dönüşmüş olan Ayşen Gruda ile kariyeri boyunca 200’e yakın filmde rol alan, sinema ve televizyon dünyasının en deneyimli karakter oyuncularından Kayhan Yıldızoğlu, festivalin açılış töreni sırasında verilecek ödüllerin sahipleri olacak.

Festival tarihinde son derece anlamlı bir yere sahip olan Yıldırım Önal Anı Ödülü ise bir yıl boyunca Tijen Par’a emanet edilecek.

————————————————————

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up