Yasaklı ‘Kara Kafa’ Altın Portakal’da

Manşet Türkiye

1980’de ‘dost bir ülkenin onuruyla oynanıyor’ gerekçesiyle gösterimi yasaklanan ‘Kara Kafa’nın dünya prömiyeri Antalya’da yapılacak.

‘in ‘Kara Kafa’sı, bir işçiyle ailesinin Almanya’daki yaşamını konu alıyor. Cumartesi günü başlayacak Altın Portakal Film Festivali bir ‘ayıbı’ daha gideriyor. Korhan Yurtsever’in 1980 yılında çektiği ve Almanya’ya yönelik ‘dost bir ülkenin onuruyla oynanıyor’ gerekçesiyle Türkiye gösterimi yasaklanan ‘Kara Kafa’ adlı filmin dünya prömiyeri festivalde gerçekleştirilecek. Korhan Yurtsever’in San Remo Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü alan ‘Fırat’ın Cinleri’nden sonra Almanya’da çektiği ‘Kara Kafa’, bir işçinin ve ailesinin Almanya’daki yaşamını konu alıyor. Filmin başrollerinde, Betül Aşçıoğlu, Savaş Yurttaş ve Macit Flordun yer alıyor. Film, 8 Ekim Cumartesi 20.30’da AKM Aspendos, 12 Ekim Çarşamba 12.00’de Özdilek AVM, 13 Ekim Perşembe AKM Perge salonlarında izleyiciyle buluşacak.

Öte yandan, festivalde, çektiği bir film nedeniyle ev hapsinde tutulan İranlı yönetmen Panahi ve Panahi’nin ev hapsinde geçirdiği günleri konu alan ‘Bu Bir Film Değil’ adlı filmi nedeniyle yurtdışına çıkma yasağı getirilen yönetmen Mirtahmasb için kampanya yürütülecek.

Radikal

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up