‘Yangın Var’ 9 Aralık’ta Sinemalarda

Manşet Türkiye

Sezonun merakla beklenen  filmi ‘Yangın Var’, 9 Aralık’ta sinema izleyicisiyle buluşuyor.  Fragmanı sinemalarda büyük beğeni toplayan komedi macera türündeki filmde Osman Sonant, Koşman adlı itfaiyeciyi, Nesrin Cavadzade Asya’yı, Yavuz Bingöl ise Diyarbakır Belediye Başkanı’nı canlandırıyor.

Sinema izleyicileri arasında fenomen olan  ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’a göndermeler yapan ‘Yangın Var’da her yangın sönüyor, bir tek aşk yangını sönmüyor.Karadeniz’in Çayırbağı beldesine hibe edilen itfaiye komyonunun teslimi sırasında Koşman Asya’ya vuruluyor. 1000 km yolculukta Koşman’a eşlik eden Asya zaman içinde bu sempatik itfaiyeciye aşık oluyor. Her izleyeni kahkahalara boğacak olan Yangın Var, romatik hikayesiyle insanın kalbinin derinliklerine de dokunacak ve filmin sonunda izleyiciler koltuklarından kalkamayacak. Türkiye’de çekilmiş en pahalı ve büyük prodüksiyonlu yol filmi Yangın Var, 9 Aralık’ta seyirciyle sinemada buluşacak.

Yangın Var’da Nesrin Cavadzade, Osman Sonant ve Yavuz Bingöl’ün dışında, Erkan Can komik bir cami imamını, Şerif Sezer tipik karadenizli bir kadını oynuyor. Filmde ayrıca, Reha Özcan, Gaffur Uzuner ve Metin Yıldız gibi ünlü oyuncular da kamera karşısına geçti.

Filmin Konusu:

İtfaiye kamyonları bozulan Karadenizli Çayırbağı beldesine Diyarbakır Belediyesi bir itfaiye aracı hibe eder. Karadenizli iftaiyeci Koşman kamyonu teslim almak için hayatında ilk kez Diyarbakır’a ayak basar. Koşman, Diyarbakır’ın zenginliğini görür, Diyarbakır’a ve yaşayan halkına olan tüm algısı alt üst olur. Dönüş yolculuğu sırasında yanında gizemli bir misafir, dışarıda olağanüstü bir doğa, önünde uzun bir yol ve sıra dışı bir macera vardır. Aşk, hüzün ve kahkaha dolu 1000 kilometrelik yolculuk Koşman ve Diyarbakır’dan kendisine katılan Asya’nın bütün hayatını
değiştirir.

sinefesto.com/Gizem Uyanık

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up