Woody Allen’ın Son Filmi Wonder Wheel İlk Kez Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde

Festivaller Günün Haberi
Woody Allen’ın Son Filmi Wonder Wheel İlk Kez Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde
Woody Allen’in son filmi Wonder Wheel Türkiye prömiyerini Boğaziçi Film Festivali’nde yapacak.

17 Kasım Cuma günü başlayacak 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin beklenen filmlerinden biri de Woody Allen’ın yönettiği “Wonder Wheel/Dönme Dolap”.

Kate Winslet’ın eleştirmenlerce övgüyle karşılanan ve adını Oscar yarışına şimdiden yazdıran performansının yanı sıra, James Belushi, Justin Timberlake ve Juno Temple’dan oluşan kadrosuyla merak uyandıran film, Türkiye galasını festivalde yapacak!

Wonder Wheel’in konusu

Wonder Wheel, 1950’lerde Coney Adası’ndaki lunaparkın kalabalığı içinde hayatları kesişen dört karakterin hikayesini anlatıyor: Sürekli duygusal dalgalanmalar yaşayan, bir zamanların aktristi, şimdinin garsonu Ginny (Kate Winslet); onun atlı karınca operatörü, kaba saba kocası Humpty (Jim Belushi), babası Humpty ile uzun yıllar konuşmamış olsa da şimdi onun evinde gangsterlerden saklanan Carolina (Juno Temple) ve oyun yazarı olmanın hayaliyle yaşayan yakışıklı ve genç cankurtaran Mickey (Justin Timberlake). Sinematografisi Vittorio Storaro’ya ait olan film, 1950’lerin tablo gibi güzellikle dolu Coney Adası’nı fon alan bir tutku, şiddet ve ihanet hikayesi.

Türkçe ismi Dönme Dolap olan Wonder Wheel 22 Aralık’ta Amerika’da vizyona girecek. Türkiye için tarih net değil. Ancak merak edenler Boğaziçi Film Festivali’nde filmi izleyebilecek.

Detaylar için; http://bogazicifilmfestivali.com/

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up